Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 25 do 31 maja 2016 r.

28.05.2016 r. godz. 1659

Pożar budynku mieszkalnego w Jednorożcu przy ul. Mieszka I. W wyniku pożaru nikt z ludzi nie ucierpiał. W chwili dojazdu miejscowej straży pożarnej z okien na piętrze budynku mieszkalnego wydobywał się ogień i dym. Mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz. Energię elektryczną na przyłączu budynku wyłączył właściciel przed przybyciem straży pożarnej. Zamiarem taktycznym dowódcy akcji było sprawdzenie czy na pewno nikt nie pozostał wewnątrz, niedopuszczenie do rozprzestrzenienia się ognia i ugaszenie pożaru. Strażacy przystąpili do walki z ogniem podając dwa prądy wody używając drabin i trzeci do wnętrza pomieszczenia wykorzystując aparaty powietrze (zabezpieczenie dróg oddechowych). W dalszej części działań ratowniczo-gaśniczych strażacy wykonywali niezbędne prace rozbiórkowe w celu dotarcia do powstałych nowych zarzewi ognia. Pożar ugaszono. Po zakończeniu działań gaśniczych pomieszczenia przewietrzono i sprawdzono.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległo wyposażenie kuchni, łazienki, meble, okna, blacha dachowa.

30.05.2016 r. godz. 0445

Wypadek samochodu osobowego w Klewkach gmina Przasnysz na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 544 z drogą powiatową 3225W. Trzy osoby poszkodowane. W chwili przybycia straży pożarnej samochód osobowy po uderzeniu w przydrożną figurkę znajdował się poza jezdnią. Pojazdem podróżowało 6 osób, wszystkie znajdowały się na zewnątrz. Wobec trzech z obrażeniami do chwili przybycia pogotowia ratunkowego, strażacy wdrożyli procedury kwalifikowanej pierwszej pomocy. W międzyczasie strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli instalację elektryczną w rozbity samochodzie.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ przód VW Transportera i przydrożna figurka.

W minionym tygodniu trzy razy usuwano powalone drzewo i konary drzew, dwa razy usuwano gniazdo owadów błonkoskrzydłych i  dwa razy gaszono pożar poszycia leśnego i suchej trawy.

Ponadto 31 maja po przejściu burz i silnych wiatrów przez teren naszego powiatu strażacy interweniowali 21 w tym: Kuskowo gm. Czernice Borowe częściowo zerwany dach na budynku mieszkalnym. Jednorożec spalona skrzynka elektryczna w budynku mieszkalnym po uderzeniu pioruna (powstało zadymienie w domu). Przasnysz ul. Zawodzie częściowo zerwany dach na budynku gospodarczym. Salon meblowy w Sierakowie zerwany właz dachowy. Piętnaście interwencji do powalonych drzew i konarów drzew. Dwa razy wypompowywanie wody.

Oficer prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...