Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 24 lutego do 01 marca 2016 r.

26.02.2016 r. godz. 0118

            Wypadek samochodu osobowego w Helenowie Starym gmina Przasnysz. W chwili dojazdu straży pożarnej Audi stało na kołach w rowie. Wewnątrz pojazdu i w pobliżu nikogo nie było. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce wypadku oraz odłączyli akumulator od instalacji elektrycznej. Osoby zgłaszające widziały jak kierowca opuszczał pojazd i oddalił się z miejsca zdarzenia. Strażacy przeszukali pobliską okolicę i nikogo nie znaleźli.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległ bok samochodu.

28.02.2016 r. godz. 0031

            Pożar drewnianego budynku mieszkalnego w Drążdżewie Nowym gmina Jednorożec. W pożarze nikt nie ucierpiał. W chwili przyjazdu straży pożarnej drewniany budynek cały objęty był pożarem. Zagrożony był garaż oddalony około 2 m, w którym znajdowały się dwa samochody osobowe. Zamiarem taktycznym kierującego działaniem było jak najszybsze sprawdzenie czy nikt nie pozostał wewnątrz, niedopuszczenie do rozprzestrzenienia się ognia na garaż i ugaszenie pożaru. Pożar ugaszono. Strażacy w aparatach powietrznych przeszukali dom i nikogo nie znaleźli. W czasie działań strażacy używali agregatu oddymiającego i wykonywali niezbędne prace rozbiórkowe elementów konstrukcji budynku, które zagrażały ratownikom.

W wyniku pożaru budynek mieszkalny został zniszczony.

28.02.2016 r. godz. 0242

            Pożar w budynku wielorodzinnym w Przasnyszu przy ul. Stefana Starzyńskiego. W chwili przybycia straży pożarnej dym wydobywał się z piwnicy i rozprzestrzeniał się na wyższe kondygnacje budynku. Strażacy w aparatach powietrznych dotarli do źródła ognia i ugasili pożar. Następnie przewietrzyli agregatem piwnice, klatki schodowe i korytarze na poszczególnych kondygnacjach.

W wyniku pożaru spaleniu uległ stos drewna (około 1m2) i śmieci.

29.02.2016 r. godz. 1459

            Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Mchowie gmina Przasnysz na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 57 z powiatową. W wyniku wypadku poszkodowana została jedna osoba. W chwili przyjazdu straży pożarnej, osoby podróżujące znajdowały się poza pojazdami (trzy osoby). Jedna osoba uskarżała się na silny ból głowy. Lekarz zdecydował o transporcie poszkodowanej do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w rozbitych pojazdach, kierowali ruchem drogowym, usunęli z jezdni pozostałości i wyciekłe płyny eksploatacyjne.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległ prawy przód Audi A3 i lewy tył Seata Toledo.

Ponadto w minionym tygodniu strażacy gasili pożar sadzy w kominie i kontenera z odpadami.

Oficer prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments