Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 20 do 26 kwietnia 2016 r.

20.04.2016 r. godz. 1327

            Pożar poddasza budynku mieszkalnego w miejscowości Nakieł gmina Jednorożec. W chwili przyjazdu straży pożarnej palił się dach wokół komina, murowanego budynku mieszkalnego. Właściciele przebywali poza miejscem zamieszkania i dom był zamknięty. Strażacy natychmiast przystąpili do podawania środków gaśniczych z drabiny na dach oraz po wyważeniu drzwi wprowadzili kolejny prąd gaśniczy wody od strony wewnętrznej poddasza. W międzyczasie przeszukali pomieszczenia na parterze i piętrze budynku w celu upewnienia się czy wewnątrz nikt nie pozostał i odłączyli zasilanie elektryczne budynku. Pożar ugaszono. Na czas działań gaśniczych pogotowie energetyczne odłączyło linię energetyczną niskiego napięcia przebiegającą obok budynku.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległo około 12 m2 więźby dachowej i około 4 m2 blachy z podbitką.

20.04.2016 r. godz. 1818

            Pożar studzienki z przewodami kablowymi na stacji paliw w Chorzelach przy ul. Grunwaldzkiej. W chwili dojazdu straży pożarnej występowało zadymienie w budynku stacji paliw. Pracownicy znajdowali się na zewnątrz budynku. Dym wydobywał się z tunelu kablowego prowadzącego do studzienki znajdującej się na zewnątrz obiektu. Przed przybyciem straży pożarnej pracownicy stacji wyłączyli prąd głównym wyłącznikiem i przystąpili do gaszenia tlących się w studzience niedopałków papierosów i otulin kablowych używając gaśnicy proszkowej i piasku. Działania okazały się skuteczne. Pożar ugaszono. Przybyli strażacy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych sprawdzili wnętrze budynku czy nie istnieją jeszcze jakieś zarzewia ognia i oddymili pomieszczenia.

W wyniku pożaru częściowemu zniszczeniu uległa izolacja na przewodach elektryczny w studzience kablowej.

22.04.2016 r. godz. 1453

            Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Przasnyszu przy ul. Królewieckiej. W wypadku nikt nie ucierpiał. W chwili przybycia straży pożarnej uczestnicy zdarzenia znajdowali się na zewnątrz uszkodzonych pojazdów, a samochody znajdowały się na jezdni blokując jeden pas. Strażacy odłączyli zasilanie elektryczne od akumulatorów, ograniczyli wycieki płynów eksploatacyjnych używając substancji wchłaniającej, kierowali ruchem drogowym i usunęli pozostałości powypadkowe z drogi.

W wyniku zderzenia zniszczeniu uległ przód Fiata Pandy i lewa strona Fiata Punto.

23.04.2016 r. godz. 1605

            Pożar w pomieszczeniu kotłowni budynku mieszkalnego w Przasnyszu przy ul. Z. Młot-Przepałkowskiego. W chwili przyjazdu straży pożarnej paliły się kartony zgromadzone w kotłowni budynku mieszkalnego. Mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz budynku. Strażacy odłączyli energię elektryczną w budynku i w aparatach ochrony dróg oddechowych przystąpili do gaszenia pożaru. W międzyczasie jeden z ratowników ewakuował znajdujące się na piętrze dwa szczenięta. Pożar ugaszono i oddymiono pomieszczenia.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległy zgromadzone materiały palne, gniazda i część instalacji elektrycznej.

26.04.2016 r. godz. 1309

            Rozsypanie substancji chemicznej w jednej z klas Publicznego Gimnazjum w Przasnyszu przy ul. Orlika. W chwili przybycia straży pożarnej, klasa w której doszło do rozsypania zakwaszacza do paszy została opuszczona przez uczniów na polecenie nauczyciela. Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia i używając wykrywaczy wielogazowych sprawdzili pomieszczenie sali. Urządzenia nie wykryły żadnych niebezpiecznych stężeń substancji chemicznych i nie było potrzeby ewakuacji szkoły.

Działania dochodzeniowo-śledcze prowadziła Policja.

Oficer prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments