Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 18 do 24 sierpnia 2014 r.

18.08.2014 r. godz. 1709

            W miejscowości Żebry–Kordy  gm. Czernice Borowe miał miejsce pożar prasy belującej na palu. Przed przybyciem straży pożarnej właściciel próbował sam ugasić palącą się prasę przy pomocy czterech gaśnic proszkowych, jednak nie udało ugasić się pożaru. Jako pierwszy na miejsce zdarzenia przybył zastęp z OSP Czernice Borowe, który zabezpieczył miejsce zdarzenia i podał prąd wody na palącą się prasę. Po przybyciu zastępu JRG podano drugi prąd wody do wnętrza prasy wykorzystując drabinę nasadkowo. Pożar ugaszono po parunastu minutach akcji gaśniczej. Właściciel oszacował starty  poniesione w skutek pożaru na około 100 tyś zł.

20.08.2014 r. godz. 913

            W Przasnyszu na ul. Szosa Ciechanowska miał miejsce wypadek z udziałem dwóch samochodów osobowych Fiat Seicento. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów JRG okazało się że w skutek zdarzenia została poszkodowana jedna osoba. Kierowca znajdował się w samochodzie i uskarżał się na ból głowy i kręgosłupa na odcinku szyjnym. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ewakuowali osobę poszkodowaną z uszkodzonego pojazdu przy pomocy noszy typu deska i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Rannego przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego, który przewiózł  poszkodowanego do szpitala. Ponadto strażacy w tym samym czasie odłączyli instalację elektryczną w uszkodzonych pojazdach i zakręcili zawór gazu w jednym z nich. Ruch na drodze podczas prowadzenia działań ratowniczych odbywał się wahadłowo.

 

20.08.2014 r.  godz. 1636

            W miejscowości Rostkowo gm. Czernice Borowe miał miejsce pożar kombajnu zbożowego oraz zboża na pniu.  Działania straży polegały na zabezpieczeniu terenu akcji i  podaniu dwóch prądów  gaśniczych w natarciu na ognisko pożaru. Pożar nie rozprzestrzenił się na większy obszar dzięki właścicielowi, który przeorał pole wokół pożaru ciągnikiem rolniczym. Spaleniu uległ częściowo kombajn zbożowy oraz 8 ar pszenicy.

            W minionym tygodniu ponadto strażacy 5 razy usuwali gniazda owadów błonkoskrzydłych stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, 2 raz usuwali powalone konary i drzewa oraz 2 razy gasili pożar śmieci.

mł.asp. Piotr Kuligowski


Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...