Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 18 do 24 marca 2015 r.

19.03.2015 r. godz. 1553

            Pożar oboro-stodoły w Pawłowie Kościelnym gmina Czernice Borowe. W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. W chwili dojazdu straży pożarnej, pożarem objęta była cała stodoła i dach obory. W początkowej fazie działań ratowniczo-gaśniczych strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do obrony zagrożonego budynku gospodarczego oraz gaszenia pożaru od strony zagrożonego obiektu. Po przybyciu kolejnych jednostek straży pożarnej zintensyfikowano działania w natarciu. Pożar ugaszono. W czasie działań ratowniczo-gaśniczych strażacy odłączyli zasilanie elektryczne w palącym się obiekcie poprzez  wykręcenie bezpieczników, natomiast przybyłe pogotowie energetyczne odłączyło przyłącze do posesji. Prowadzono również niezbędne prace rozbiórkowe elementów konstrukcyjnych, stwarzających zagrożenie dla ratowników oraz wynoszono na zewnątrz słomę i inne elementy zniszczone podczas pożaru.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległa część spełniająca funkcję stodoły, dach obory, sprzęt rolniczy i słoma.

 

20.03.2015 r. godz. 0007

            Ulatniający się gaz z instalacji samochodu osobowego w Przasnyszu przy ul. Osiedlowej. Przybyli strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wyznaczyli strefę zagrożenia, zakręcili główny zawór instalacji gazowej i wydali zakaz użytkowania pojazdu do czasu naprawy przez uprawnionego instalatora-serwisanta.

 

23.03.2015 r. godz. 1546

            Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Rycicach gmina Chorzele. W wyniku wypadku nikt nie ucierpiał. W chwili dojazdu straży pożarnej, jeden samochód zajmował pas drogi, a drugi stał na poboczu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne w uszkodzonych samochodach, usunęli wyciekłe płyny eksploatacyjne z jezdni i kierowali ruchem drogowym.

W wyniku zderzenia zniszczeniu uległ przód Seata Cordoby i tył Audi A6.

Ponadto strażacy w minionym tygodniu gasili pożary suchych traw i składowiska odpadów.

C.D. Wypalanie traw.

 

WYPALANIE TRAW JEST NAPRAWDĘ NIEBEZPIECZNE, ALE TEŻ NIEDOZWOLONE!
Pożary traw powodują również spustoszenie dla flory i fauny. Niszczone są miejsca lęgowe wielu gatunków gnieżdżących się na ziemi i w krzewach. Palą się również gniazda już zasiedlone, a zatem z jajeczkami lub pisklętami (np. tak lubianych przez nas wszystkich skowronków). Dym uniemożliwia pszczołom i trzmielom oblatywanie łąk. Owady giną w płomieniach, co powoduje zmniejszenie liczby zapylonych kwiatów, a w konsekwencji obniżenie plonów roślin.


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments