Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 17 do 24 maja 2016 r.

17.05.2016 r. godz. 1332

W miejscowości Zaręby gm. Chorzele kierująca samochodem osobowym Toyota Yaris wpadła z drogi wojewódzkiej do rowu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili poszkodowanej wsparcia psychicznego. Kobieta została zabrana z miejsca wypadku  do szpitala przez ZRM. W działaniach brał udział zastęp JRG i dwa zastęp OSP.

 

19.05.2016 r. godz. 1241

W miejscowości Przasnysz na skrzyżowaniu ulicy Ogrodowej doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia nikt nie odniósł obrażeń. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu z jezdni rozlanych płynów eksploatacyjnych.

19.05.2016 r. godz. 2229

W miejscowości Ulatowo Żyły gm. Krzynowłoga Mała zastęp OSP ugasił rozpalone na skraju lasu ognisko. Ognisko pozostawione było bez nadzoru.

20.05.2016 r. godz. 0821

W miejscowości Świniary gm. Krzynowłoga Mała miał miejsce pożar budynku mieszkalnego-niezamieszkałego. Dzięki szybkiej interwencji spaleniu uległo część podłogi drewnianej w jednym z pomieszczeń. W działaniach brał udział zastęp JRG i dwa zastępy OSP Rycice.

20.05.2016 r. godz. 1458  

W miejscowości Przasnysz ul. Św. Stanisława Kostki wybuch pożar w jednym z pomieszczeń kamienicy. Po nieudanej próbie gaszenia pożaru przez użytkowniczkę lokalu powiadomiono straż pożarną. Do działań skierowano trzy zastępy JRG i dwa zastępy OSP z KSRG. Lokalizację pożaru utrudniał gęsty dym w pomieszczeniach. Spaleniu uległ częściowo strop pomieszczenia w którym zaistniał pożar oraz jego wnętrze ze zgromadzonym starym wyposażeniem.

 

20.05.2016 r. godz. 1715

W miejscowości Golany gm. Przasnysz doszło do kolizji samochodu osobowego  i ciągnika rolniczego. W wyniku zderzenia nikt nie odniósł obrażeń. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatora w samochodzie osobowym .

 

21.05.2016 r. godz. 0841  

W miejscowości Przasnysz ul. Lipowa zastęp JRG został zadysponowany do wyczuwalnej woni gazu w budynku wielorodzinnym. Po sprawdzeniu pomieszczeń przez ratowników zagrożenia nie stwierdzono.

21.05.2016 r. godz. 1750  

W miejscowości Chorzele zastęp OSP ugasił ognisko  rozpalone na posesji. Właściciel palił stare elementy wyposażenia domu.

 

21.05.2016 r. godz. 1831 

W miejscowości Lisiogóra gm. Przasnysz kierujący samochodem osobowym Opel Omega na łuku drogi powiatowej zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przy pomocy narzędzi hydraulicznych usunęli dach pojazdu i ewakuowali poszkodowanego kierowcę. Mężczyzna został zabrany z miejsca wypadku do szpitala przez ZRM. W działaniach brały udział dwa zastępy JRG  i zastęp OSP.

22.05.2016 r. godz. 0356 

W miejscowości Krzynowłoga Mała doszło do wypadku drogowego, kierujący samochodem osobowym BMW 3 zjechał z drogi wojewódzkiej i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia trzy osoby podróżujące pojazdem odniosły obrażenia i zostały zabrane    z miejsca wypadku do szpitala przez ZRM. Podczas działań odłączono akumulator i kierowano ruchem który odbywał się wahadłowo.

22.05.2016 r. godz. 2155 

W miejscowości Przasnysz ul. Rynek doszło do pożaru w jednym z mieszkań kamienicy. Zapalił się tłuszcz w garnku na kuchence. Strażacy ewakuowali z budynku 5 osób i udzielili pomocy medycznej właścicielce mieszkania która podtruła się dymem z pożaru. Spaleniu uległ okap kuchenny, osmolone ściany i uszkodzona kuchenka gazowa.

W działaniach brały udział trzy zastępy JRG.

23.05.2016 r. godz. 0900  

W miejscowości Przasnysz ul. Baranowska doszło do zderzenia samochodu osobowego Renault Clio i ciężarowego MAN. Kierująca samochodem osobowym doznała obrażeń, w wyniku czego została zabrana do szpitala przez ZRM. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu wsparcia psychicznego poszkodowanej, odłączeniu instalacji elektrycznej. Pozostałości pokolizyjne uprzątnięto z jezdni.

24.05.2016 r. godz. 1045  

W miejscowości Zdziwój Nowy gm. Chorzele doszło do pożaru butli z gazem w pomieszczeniu kuchennym budynku mieszkalnego. Do działań skierowano trzy zastępy straży.  Po ugaszeniu pożaru  butlę wyniesiono na zewnątrz budynku, a pomieszczenia przewietrzono. W wyniku pożaru nadpalona została szafka kuchenna i częściowo panele ścienne.

Ponadto w minionym tygodniu usunięto gniazdo owadów błonkoskrzydłych i odnotowano dwa alarmy fałszywe.

Oficer prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments