Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 17 do 23 czerwca 2015 r.

18.06.2015 r. godz. 1550

            Zderzenie czołowe dwóch samochodów osobowych w Krzynowłodze Małej przy ul. Mławskiej. Dwie osoby poszkodowane zabrane do szpitala. W chwili dojazdu straży pożarnej rozbite samochody stały na drodze blokując ruch. Podróżujące osoby znajdowały się poza pojazdami, zajmował się nimi personel medyczny. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne w rozbitych pojazdach, kierowali ruchem drogowym, zneutralizowali wyciekłe płyny eksploatacyjne i usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni.

W wyniku zderzenia zniszczeniu uległy przednie części samochodów Opel Corsa i Volkswagen Polo.

19.06.2015 r. godz. 1602

            Próba samobójcza w Przasnyszu przy ul. Sosnowej. Mieszkaniec Przasnysza groził skokiem z 4 pietra. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i rozstawili skokochron w miejscu ewentualnego upadku.  Policja nakłoniła mężczyznę do zaniechania czynu.

19.06.2015 r. godz. 1733

Pożar samochodu osobowego w Przasnyszu na ul. Piłsudskiego. W chwili dojazdu zastępów straży samochód  znajdował się na poboczu, kierowca i pasażer byli poza pojazdem. Pożar w komorze silnika pojazdu był częściowo przygaszony przez kierowcę przy użyciu gaśnicy proszkowej.  Działania straży polegały na ugaszeniu pożaru poprzez podanie jednego prądu gaśniczego do komory silnika a następnie odłączeniu zasilania elektrycznego pojazdu. Spaleniu uległa instalacja elektryczna w komorze silnika samochodu.

 

23.06.2015 r. godz. 1759

Wypadek ciągnika rolniczego z przyczepą w miejscowości Bartniki. W chwili dojazdu zastępów straży ciągnik rolniczy znajdował się w rowie przewrócony na dach a ciągnięta przez niego przyczepa stała w poprzek jezdni. Kierowca ciągnika znajdował się poza pojazdem i nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu zasilania elektrycznego pojazdu, odpięciu przyczepy  a następnie postawieniu  ciągnika na koła za pomocą wyciągarki linowej stanowiącej wyposażenie samochodu pożarniczego. Częściowemu uszkodzeniu uległa karoseria ciągnika.

Ponadto w minionym tygodniu strażacy pięć razy usuwali gniazda owadów błonkoskrzydłych z miejsc stwarzający zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi, dwa razy gasili poszycie lasu.

Oficer prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...