Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 16 do 22 czerwca 2014 r.

16.06.2014 r. godz. 1135

            Otwieranie mieszkania starszej osoby w Przasnyszu przy ul. Kaczej. Przybyli strażacy po uzgodnieniu z rodziną, która nie mogła nawiązać kontaktu z mieszkanką oraz otworzyć drzwi kluczem weszli do mieszkania poprzez okno balkonowe i otworzyli drzwi wejściowe. Będący na miejscu zdarzenia lekarz, stwierdził zgon 92 letniej kobiety.

17.06.2014 r. godz. 1447

            Pożar lad chłodniczych na samochodzie ciężarowym w Obrębcu gmina Czernice Borowe. Pożar został ugaszony przed przybyciem straży pożarnej przez osoby postronne, które przejeżdżały specjalistycznym samochodem do oczyszczania kanalizacji. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, sprawdzili czy nie pozostało jakieś zarzewie ognia i kierowali ruchem drogowym.

W wyniku pożaru spaleniu uległy trzy lady chłodnicze.

19.06.2014 r. godz. 1422

            Zderzenie dwóch samochodów osobowych (Daewoo Tico i Seat Alhambra) w Drążdżewie gmina Krasnosielc powiat makowski. Jedna osoba poszkodowana przewieziona do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wspólnie ze służbą medyczną przenieśli poszkodowanego do karetki pogotowia, odłączyli zasilanie elektryczne w uszkodzonych samochodach oraz kierowali ruchem drogowym. Po przyjeździe straży pożarnej z powiatu makowskiego miejsce prowadzonych działań przekazano.

19.06.2014 r. godz. 1702

            Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Romanach Seborach gmina Krzynowłoga Mała. Siedem osób poszkodowanych w tym dwoje dzieci. Do szpitala przewieziono troje dorosłych, siedmiolatka i trzylatkę.

W chwili dojazdu straży pożarnej samochody znajdowały się poza jezdnią w lesie. Podróżujący Nissanem rodzice z dwójką dzieci znajdowali się poza pojazdem. Dwie osoby podróżujące Fiatem znajdowały się na zewnątrz, natomiast jedna wewnątrz samochodu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, podali prąd piany na powstające zarzewie ognia, odłączyli zasilnie elektryczne i gazowe, uwolnili zakleszczonego pasażera z samochodu używając narzędzi hydraulicznych, współdziałali ze służbą medyczną, kierowali ruchem drogowym.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ Fiat Uno, natomiast w Nissanie Altimie zniszczeniu uległa karoseria.

20.06.2014 r. godz. 0629

            Wypadek Opla Agili w Ulatowie Adamach gmina Krzynowłoga Mała. W wypadku nikt nie ucierpiał. W chwili dojazdu straży pożarnej pojazd znajdował się w rowie na dachu, na miejscu była policja. Osób podróżujących samochodem na miejscu zdarzenia niebyło. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne i postawili pojazd na koła.

W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległa całkowicie karoseria pojazdu.

21.06.2014 r. godz. 1508

            Pożar stodoły drewnianej w Krukowie gmina Chorzele. W chwili dojazdu straży pożarnej pożarem objęty był cały budynek drewnianej stodoły. Zagrożone były dwa sąsiednie budynki gospodarcze (drewniany i murowany). Zamiarem taktycznym kierującego działaniem ratowniczo-gaśniczym było niedopuszczenie do rozprzestrzenienia się ognia na sąsiednie budynki i samosiewy sosnowe znajdujące się w pobliżu. Strażacy podali prądy gaśnicze w obronie budynków i samosiewów oraz w natarciu na palący się budynek. Pożar ugaszono. Zamiar taktyczny został osiągnięty.

W wyniku pożaru spaleniu uległ: budynek stodoły, około 5 m3 słomy, maszyna do omłotów.

22.06.2014 r. godz. 1310

            Wypadek samochodu osobowego w Krzynowłodze Małej przy ul. Mławskiej. Trzy osoby poszkodowane, przewiezione do szpitala. W chwili dojazdu straży pożarnej rozbity samochód stał częściowo na jezdni i poboczu. Samochodem podróżowały cztery osoby w tym dwie nieletnie. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wdrożyli procedury medyczne względem osób poszkodowanych (wsparcie psychiczne, założenia kołnierza ortopedycznego). Po przybyciu pogotowia ratunkowego przekazano poszkodowanych i przetransportowano ich do karetek. Po odjeździe służby medycznej wznowiono ruch drogowy wahadłowo, następnie usunięto pozostałości powypadkowe z jezdni.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ Hyundai Getz.

            W minionym tygodniu strażacy usuwali 9 razy gniazda owadów błonkoskrzydłych stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, 1 raz usuwali powalony konar drzewa.

Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments