Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 14 do 20 stycznia 2015 r.

16.01.2015 r. godz. 1910

            Pożar piwnicy budynku mieszkalnego w Przasnyszu przy ul. Warszawskiej 4. W chwili dojazdu straży pożarnej z okna piwnicznego wydobywał się dym. Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia i używając sprzętu ochrony dróg oddechowych przystąpili do gaszenia pożaru. Pożar ugaszono. Jednocześnie z działaniami gaśniczymi prowadzono wentylację pomieszczenia piwnicy. Nadpaloną makulaturę usunięto z piwnicy na zewnątrz budynku.

18.01.2015 r. godz. 2225

            Pożar piwnicy budynku mieszkalnego w Przasnyszu przy ul. Łąkowej. W chwili przybycia straży pożarnej do miejsca zdarzenia właścicielowi udało się ugasić pożar wodą z węza ogrodowego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu czy nie pozostały jakieś zarzewia ognia i przewietrzeniu wentylatorem pomieszczenia piwnicy.

19.01.2015 r. godz. 0821

            Wypadek samochodu osobowego w Turowie gmina Czernice Borowe. Jedna osoba odniosła obrażenia i została przewieziona do szpitala. W chwili dojazdu straży pożarnej samochód osobowy leżał na dachu w rowie, natomiast podróżujące nim osoby znajdowały się na zewnątrz. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne i gazowe w rozbitym pojeździe, postawili go na koła i usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni.

W wyniku wypadku zniszczeniu nadwozie Audi A4.

19.01.2015 r. godz. 0936

            Wypadek samochodu ciężarowego w Krukowie gmina Chorzele. W wypadku kierowca odniósł obrażenia ciała. Poszkodowanego przewieziono do szpitala. W chwili przybycia straży pożarnej samochód ciężarowy leżał na boku poza jezdnią. Kierowca przebywał na zewnątrz pojazdu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli instalację elektryczną od akumulatora, sprawdzili czy pod przewróconą naczepą nie znajduje się jakaś osoba (uniesiono naczepę za pomocą poduszek pneumatycznych) i usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległ ciągnik siodłowy Scania i lewa strona naczepy.

Ponadto w minionym tygodniu strażacy jeden raz gasili pożar kontenera z odpadami.

Oficer prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments