Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 13 do 19 sierpnia 2015 r.

13.08.2015 r. godz. 1513

Wypadek samochodu osobowego w miejscowości Dynak, gmina Jednorożec. Dwie osoby poszkodowane, przewiezione do szpitala.

W chwili dojazdu straży pożarnej rozbity samochód stał na kołach częściowo przy drzewie i na drodze żwirowej. Służba medyczna udzielała pomocy poszkodowanym, którzy znajdowali się poza pojazdem. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie gazowe i elektryczne w rozbitym samochodzie.

18.08.2015 r. godz. 1158

Pożar samochodu ciężarowego i trawy na przydrożnym rowie. W chwili dojazdu straży pożarnej, ciężarówka przewożąca drewno stała na jezdni blokując przejazd jednym pasem drogi, natomiast w rowie paliła się trawa. Właściciel przed przyjazdem straży pożarnej używając gaśnicy ugasił powstały pożar przewodów paliwowych. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ugasili palącą się trawę i sprawdzili czy nie pozostały jakieś zarzewia ognia.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległa instalacja paliwowa, pneumatyczna i elektryczna ciągnika siodłowego oraz kilka metrów trawy.

Ponadto w minionym tygodniu strażacy czternaście razy usuwali gniazda owadów błonkoskrzydłych z miejsc stwarzający zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi, trzy razy usuwali powalone drzewa i konary drzew z jezdni, pięć raz gasili poszycie lasu, ściernisko i trawy oraz jeden raz zabezpieczali lądowanie i start Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

Oficer prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments