Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 09 do 15 marca 2016 r.

09.03.2016 r. godz. 1822

            Poszukiwania zaginionej mieszkanki Lipy, gmina Jednorożec. 83 letnia kobieta wyszła z domu około południa i nie wróciła. W czasie przyjeżdżania jednostek ochrony przeciwpożarowej do punktu zbornego, do policji wpłynęła informacja od przypadkowego kierowcy, że widział starszą osobę na drodze do Jednorożca. Kobieta odpoczywała siedząc na przydrożnym rowie w odległości około 14 km od domu. Zaginioną przekazano rodzinie.

11.03.2016 r. godz. 1144

            Zderzenie samochodów osobowych Mazdy 6 i Rovera 75 w Rembielinie gmina Chorzele. Jedna osoba została poszkodowana i przewieziona do szpitala. W chwili dojazdu straży pożarnej rozbite samochody stały poza jezdnią na łące, natomiast osoby nimi podróżujące przebywały na zewnątrz pojazdów. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wdrożyli procedury kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia karetki pogotowia. W międzyczasie odłączyli zasilanie elektryczne i gazowe w rozbitych samochodach.

W wyniku zderzenia zniszczeniu uległ lewy bok samochodu Rover 75 i prawy przód Mazdy 6.

11.03.2016 r. godz. 1917

            Potrącenie pieszej na ul. Aleja Wojska Polskiego w Przasnyszu. W chwili dojazdu zastępów JRG na miejscu zdarzenia znajdowały się dwa patrole Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielał pomocy medycznej poszkodowanej. W trakcie tych działań lekarz stwierdził zgon pieszej. Działań Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przed dostępem osób postronnych oraz oświetleniu terenu akcji w czasie prowadzenia czynności dochodzeniowo śledczych przez Policję.

            Ponadto w minionym tygodniu strażacy gasili pożar sadzy w kominie oraz dwa razy interweniowali przy pożarze suchych  traw i gałęzi w lesie.

Oficer prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments