Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 08 do 14 marca 2017 r.

08.03.2017 r. godz. 1356

            Zderzenie dwóch samochodów ciężarowych w Przasnyszu ul. Szosa Ciechanowska. Jedna osoba poszkodowana przewieziona do szpitala. W chwili dojazdu straży pożarnej jedna ciężarówka znajdowała się w rowie, a druga na pasie jezdni i poboczu. Podróżujący kierowcy znajdowali się na zewnątrz, którymi zajął się przybyły zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, uszczelnili zbiornik paliwa ograniczając wyciek oleju napędowego, wypompowali ON z rozszczelnionego zbiornika do beczki (grupa ratownictwa chemicznego z JRG Ciechanów), wypompowali ON zalegający w rowie, zneutralizowali wyciekłe płyny eksploatacyjne i usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni. W czasie działań ratowniczych droga wojewódzka nr 617 była całkowicie zablokowana, Policja zorganizowała objazdy.

12.03.2017 r. godz. 0915

            Pożar samochodu osobowego przewożącego gaz propan-butan w Przasnyszu przy ul. Oszkobłok. W chwili dojazdu straży pożarnej ogień wydostawał się z komory silnikowej na zewnątrz. Kierowca wcześniej wyniósł butle z gazem na zewnątrz i podjął próbę gaszenia gaśnicą proszkową (pożaru nie ugasił). Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do gaszenia pożaru pianą ciężką. Pożar ugasili. W międzyczasie zakręcili zawór z instalacji gazowej.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległ silnik z osprzętem, maska komory silnika, błotniki przednie, zderzak przedni – Fiata Seicento.

14.03.2017 r. godz. 1403

            Wypadek samochodu ciężarowego na drodze wojewódzkiej nr 544 w Chojnowie gmina Czernice Borowe. W wypadku nikt nie ucierpiał. W chwili przybycia straży pożarnej ciągnik siodłowy z naczepą leżał na boku w rowie. Kierowca znajdował się poza pojazdem bez obrażeń. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli instalację elektryczną, uszczelnili wyciek oleju napędowego ze zbiornika, usunęli wyciekłe płyny eksploatacyjne. W czasie działań ratowniczych ruch drogowy odbywał sie jednym pasem drogi.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległ przód ciągnika siodłowego – Scania oraz bok naczepy.

Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments