Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 05 do 11 maja 2014 r.

05.05.2014 r. godz. 1147

            Zderzenie samochodu osobowego z ciężarowym w Chorzelach przy ul. Grunwaldzkiej. Jedna osoba poszkodowana. W chwili przybycia straży pożarnej samochód osobowy znajdował się na jezdni, natomiast ciężarówka stała na parkingu CPN. Podróżujące osoby znajdowały się na zewnątrz pod opieką medyczną. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne, kierowali ruchem drogowym, usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni i zneutralizowali wyciekłe płyny eksploatacyjne.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległa lewa strona karoserii i dach Saaba oraz tylny zderzak ciężarówki Avii.

06.05.2014 r. godz. 1535

            Pożar obory w Rzodkiewnicy gmina Chorzele. W chwili przybycia straży pożarnej pożarem objęty był cały budynek obory. Pożar stwarzał zagrożenie dla budynku garażowego i pomieszczenia ze zbiornikiem na mleko. Zwierząt wewnątrz niebyło. Zamiarem taktycznym KDR-a było niedopuszczenie do rozprzestrzenienia się pożaru na kolejne obiekty. W czasie działań ratowniczo-gaśniczych strażacy wykonywali niezbędne prace rozbiórkowe konstrukcji palącego się obiektu. Pożar ugaszono. Zamiar taktyczny KDR-a został osiągnięty.

W wyniku pożaru spaleniu i zniszczeniu uległ budynek obory.

09.05.2014 r. godz. 1903

            Zderzenie samochodu osobowego z ciężarowym w Zarębach gmina Chorzele. Jedna osoba poszkodowana. W chwili przybycia straży pożarnej samochód ciężarowy znajdował się  w rowie natomiast osobowy na poboczu jezdni. Wewnątrz samochodu osobowego znajdował się zakleszczony kierowca. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne w Seacie Cordobie, wykonali dostęp do poszkodowanego nożycami hydraulicznymi i rozpieraczem ramieniowym, wydobyli z wraku poszkodowanego i przekazali służbie medycznej. Pogotowie ratunkowe po zabezpieczeniu medycznym przewiozło poszkodowanego do Krukowa, gdzie przekazano go Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu z Olsztyna. Ponadto strażacy odłączyli również zasilanie elektryczne w ciągniku siodłowym DAF, zabezpieczali lądowanie i start LPR-a, oświetlali teren działań, usunęli pozostałości powypadkowe i rozlane płyny eksploatacyjne z jezdni. Przez cały czas działań ratowniczych ruch drogowy na drodze wojewódzkiej był wstrzymany, policja zorganizowała objazd.

W wyniku zderzenia całkowitemu zniszczeniu uległ Seat Cordoba oraz przód ciągnika siodłowego DAF.

10.05.2014 r. godz. 2221

            Pożar kompleksu budynków o konstrukcji murowanej i drewnianej (budynek magazynowy z butlami gazu propan-butan i drewniany garażowo-gospodarczy) w Parciakach gmina Jednorożec. W pożarze nikt nie ucierpiał. Przed przybyciem straży pożarnej mieszkańcy ewakuowali samochód osobowy i dostawczy załadowany butlami z gazem. W chwili przybycia straży pożarnej, pożarem objęty był kompleks budynków, który stwarzał zagrożenie dla dwóch budynków mieszkalnych (w tym jeden drewniany niezamieszkały) i drewnianej szopy. Zamiarem taktycznym KDR-a było niedopuszczenie do rozprzestrzenienia się ognia na zagrożone budynki i ugaszenie pożaru. W czasie trwania pożaru doszło do wybuchów butli z gazem. Strażacy wycofali się w bezpieczne miejsca i wykorzystując zasłony (budynki, pojazdy, zagłębienia terenu itp.) kontynuowali gaszenie pożaru jednocześnie broniąc zagrożone budynki. Po lokalizacji pożaru i schłodzeniu butli wynoszono je na pole. W czasie działań ratowniczo-gaśniczych prowadzono niezbędne prace rozbiórkowe. Pożar ugaszono. Zamiar taktyczny KDR-a został osiągnięty.

W wyniku pożaru spaleniu i zniszczeniu uległo: budynek magazynowy z butlami na gaz propan-butan, budynek garażowo-gospodarczy z wyposażeniem (spawarka, motocykle, rowery, kosiarka, elektronarzędzia itp.). Częściowemu zniszczeniu wskutek działania ognia uległa ściana szczytowa niezamieszkałego budynku  i część więźby dachowej. W budynku zamieszkałym od odłamków po wybuchach i wysokiej temperatury zniszczeniu uległy okna, drzwi wejściowe, system rynnowy.


Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments