Infoprzasnysz straż wypadek

Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 04 do 10 lutego 2015 r.

05.02.2015 r. godz. 1744

            Pożar drewnianej stodoły, krytej słomą w Łazie gmina Chorzele. W chwili dojazdu miejscowej straży pożarnej, płomienie obejmowały całą stodołę, natomiast ogień stwarzał zagrożenie dla pobliskiego lasu. Strażacy przystąpili do obrony zagrożonego lasu i gaszenia pożaru. W czasie działań ratowniczo-gaśniczych wykonywano niezbędne czynności rozbiórkowe elementów konstrukcji obiektu, które stwarzały zagrożenie ratownikom. W międzyczasie wynoszono i dogaszano zgromadzone siano. Po około 3,5 godzinach pożar ugaszono.

W gaszeniu pożaru wzięło udział 36 strażaków z 6 samochodami pożarniczymi.

06.02.2015 r. godz. 1426

            Wypadek dwóch samochodów osobowych w Kuskowie gmina Przasnysz. W wyniku wypadku jedna osoba została poszkodowana. W chwili przyjazdu straży pożarnej na miejsce wypadku kierujący pojazdami znajdowali się na zewnątrz. Jeden samochód leżał na dachu w rowie, a drugi stał na jezdni. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili pomocy przedmedycznej i przekazali poszkodowanego przybyłemu zespołowi karetki pogotowia, który przewiózł go do szpitala. W międzyczasie odłączyli zasilanie elektryczne w rozbitych samochodach.

W czasie działań ratowniczych ruch kołowy na drodze powiatowej był całkowicie wstrzymany.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ Seat Toledo oraz lewy przód Peugeota Partnera.

06.02.2015 r. godz. 1533

            Potrącenie przez samochód osobowy rowerzystki w Dobrzankowie gmina Przasnysz. W chwili dojazdu straży pożarnej poszkodowaną rowerzystką zajmował się personel medyczny, który później przewiózł ją do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce prowadzonych działań i kierowali ruchem drogowym.

W dnia 4 i 6 lutego w godzinach nocnych w miejscowościach Przasnysz i Pawłowo Poręba strażacy prowadzili poszukiwania zaginionych kobiet. W obu zdarzeniach zaginione osoby odnaleziono.

Ponadto w minionym tygodniu strażacy usuwali z jezdni powalone drzewo i belę słomy, wypompowali wodę z zalanej piwnicy, ugasili pożar sadzy w kominie.

Oficer prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


Sprawdź również

Gmina Krzynowłoga Mała modernizuje drogę ze środków Urzędu Marszałkowskiego

Dzięki pozyskanej dotacji ze środków Marszałka Województwa Mazowieckiego udało się nam wyremontować znaczny fragment drogi …