Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 04 do 10 lutego 2015 r.

05.02.2015 r. godz. 1744

            Pożar drewnianej stodoły, krytej słomą w Łazie gmina Chorzele. W chwili dojazdu miejscowej straży pożarnej, płomienie obejmowały całą stodołę, natomiast ogień stwarzał zagrożenie dla pobliskiego lasu. Strażacy przystąpili do obrony zagrożonego lasu i gaszenia pożaru. W czasie działań ratowniczo-gaśniczych wykonywano niezbędne czynności rozbiórkowe elementów konstrukcji obiektu, które stwarzały zagrożenie ratownikom. W międzyczasie wynoszono i dogaszano zgromadzone siano. Po około 3,5 godzinach pożar ugaszono.

W gaszeniu pożaru wzięło udział 36 strażaków z 6 samochodami pożarniczymi.

06.02.2015 r. godz. 1426

            Wypadek dwóch samochodów osobowych w Kuskowie gmina Przasnysz. W wyniku wypadku jedna osoba została poszkodowana. W chwili przyjazdu straży pożarnej na miejsce wypadku kierujący pojazdami znajdowali się na zewnątrz. Jeden samochód leżał na dachu w rowie, a drugi stał na jezdni. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili pomocy przedmedycznej i przekazali poszkodowanego przybyłemu zespołowi karetki pogotowia, który przewiózł go do szpitala. W międzyczasie odłączyli zasilanie elektryczne w rozbitych samochodach.

W czasie działań ratowniczych ruch kołowy na drodze powiatowej był całkowicie wstrzymany.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ Seat Toledo oraz lewy przód Peugeota Partnera.

06.02.2015 r. godz. 1533

            Potrącenie przez samochód osobowy rowerzystki w Dobrzankowie gmina Przasnysz. W chwili dojazdu straży pożarnej poszkodowaną rowerzystką zajmował się personel medyczny, który później przewiózł ją do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce prowadzonych działań i kierowali ruchem drogowym.

W dnia 4 i 6 lutego w godzinach nocnych w miejscowościach Przasnysz i Pawłowo Poręba strażacy prowadzili poszukiwania zaginionych kobiet. W obu zdarzeniach zaginione osoby odnaleziono.

Ponadto w minionym tygodniu strażacy usuwali z jezdni powalone drzewo i belę słomy, wypompowali wodę z zalanej piwnicy, ugasili pożar sadzy w kominie.

Oficer prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments