Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 03 do 11 listopada 2014 r.

06.11.2014 r. godz. 1531

            W miejscowości Dobrzankowo gmina Przasnysz miał miejsce wypadek samochodu osobowego marki Peugeot 206.  Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG oraz jeden zastęp OSP Dobrzankowo. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia okazało się, że kierująca pojazdem została ewakuowana na zewnątrz przez osoby postronne. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora od instalacji elektrycznej pojazdu, pomocy załodze Pogotowia Ratunkowego w przeniesieniu poszkodowanej i kierowaniu ruchem drogowym. W skutek wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ samochód.

06.11.2014 r. godz. 2133

            Otwarcie mieszkania w miejscowości Przasnysz ul. Akacjowa. Na miejscu zdarzenia syn właściciela bezskutecznie próbował nawiązać kontakt z ojcem przez zamknięte drzwi. W obecności Policji, Strażacy przy pomocy drabiny nasadkowej dostali się do mieszkania przez okno, wybijając szybę. Zastali tam leżącego, przytomnego mężczyznę, którego przenieśli na łóżko i udzielili mu wsparcia psychicznego. Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP zadysponowano Zespół Pogotowia Medycznego, który po przybyciu zajął się mężczyzną.

 

08.11.2014 r. godz. 1016

            Pożar samochodu osobowego przy budynku warsztatu w miejscowości Przasnysz ul. Słoneczna. W momencie przybycia dwóch zastępów JRG, pożarem objęte było wnętrze samochodu oraz komora silnika. Właściciel warsztatu poinformował, że pożar powstał w trakcie garażowania pojazdu. Po zauważeniu ognia, osoby przebywające na posesji podjęły nieskuteczną próbę gaszenia pożaru gaśnicą samochodową, a następnie pojazd wypchnięto z pomieszczenia na zewnątrz. Działania zastępów JRG polegały na podaniu jednego prądu piany ciężkiej na palący się samochód oraz na odłączeniu zasilania elektrycznego.

 

09.11.2014 r. godz. 1842

            Pożar szafki kuchennej w mieszkaniu w miejscowości Chorzele ul. Żabia. W chwili przybycia zastępu OSP Chorzele, na miejscu zdarzenia byli policjanci, którzy przed przybyciem strażaków ugasili gaśnicą proszkową płonącą szafkę. W szafce znajdowała się butla gazowa propan-butan. Działania Straży Pożarnej polegały na zakręceniu zaworu nagrzanej butli, wyniesieniu jej na zewnątrz budynku oraz podaniu jednego prądu wody, celem schłodzenia butli. Pomieszczenia przewietrzono. Nikt z mieszkańców nie odniósł obrażeń.

11.11.2014 r. godz. 2017

            W Przasnyszu przy ul. Słowackiego miało miejsce potrącenie pieszego. W chwili dojazdu Straży na miejscu była już Policja, a poszkodowany został zabrany do szpitala. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym i oświetleniu terenu w czasie prowadzenia czynności dochodzeniowych przez Policję.

 

11.11.2014 r. godz. 2017

            W miejscowości Chorzele ul. Grunwaldzka miał miejsce wypadek – samochód osobowy uderzył w drzewo. W chwili dojazdu zastępu OSP Chorzele poszkodowany był opatrywany przez zespół Ratownictwa Medycznego.  Na miejscu była już także Policja. Działania Staży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji oraz uprzątnięciu z jezdni gałęzi. Kierujący samochodem nie odniósł żadnych obrażeń.

W minionym tygodniu strażacy OSP gasili dwa razy poszycie w lesie w Chorzelach na ul. Zarębskiej oraz pożar tablicy rozdzielczej w budynku Banku Spółdzielczego  w  Chorzelach. Ponadto usunęli nadłamane drzewo, częściowo pochylone na budynek zabytkowego dworku w miejscowości Bogdany Wielkie gm. Chorzele.

 Strażacy JRG PSP gasili pożar opony zlokalizowany między budynkami garaży w Przasnyszu przy ul. Sosnowej oraz  pożar starego wózka dziecięcego, używanego do zbierania surowców wtórnych, który znajdował się w pomieszczeniu łazienki budynku wielorodzinnego w miejscowości Przasnysz ul. Starzyńskiego.

Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments