Interwencje Straży Pożarnej od 31 sierpnia do 06 września 2016 r.

31.08.2016 r. godz. 0902

            Zderzenie dwóch samochodów w miejscowości Chorzele ul. Grunwaldzka.

W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Na jednym pasie ruchu drogi krajowej nr 57 znajdowały się pozostałości pokolizyjne. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem, który odbywał się wahadłowo oraz usunięciu pozostałości pokolizyjnych z jezdni. Zniszczeniu uległo tył samochodu Ford Fiesta, przedni zderzak, lampy samochodu Renault Master.

03.09.2016 r. godz. 0850

            Zadymienie w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w Mącicach gm. Chorzele.

Po dojeździe zastępów JPO stwierdzono zadymienie w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego.  Dym wydobywał się z nieszczelnego przewodu kominowego. Mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz budynku, ich życiu i zdrowiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zderzania, sprawdzeniu przy użyciu detektora wielogazowego pomieszczeń mieszkalnych pod katem obecności CO (detektor nie wykazał stężeń niebezpiecznych) oraz przewietrzeniu zadymionego mieszkania.

04.09.2016 r. godz. 1656

            Pożar samochodu osobowego Audi A4 w miejscowości Dynak gm. Jednorożec.

Pożar miał miejsce w komorze silnika samochodu. W momencie dojazdu JOP był już ugaszony przez kierowcę pojazdu dwiema gaśnicami proszkowymi. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz zakręceniu zaworu zbiornika instalacji gazowej. Według informacji uzyskanych od kierowcy pożar był konsekwencją wybuchu gazu nagromadzonego w komorze silnika. Wskutek eksplozji został uszkodzony budynek mieszkalny (wybita szyba, uszkodzony tynk wewnątrz). Bezpośrednio zagrożony pożarem był budynek mieszkalny o konstrukcji drewnianej.

Zniszczeniu uległa przednia część samochodu Audi, okno i tynk w budynku mieszkalnym.

            Ponadto w minionym tygodniu straż pożarna dziesięć razy usuwała gniazda owadów błonkoskrzydłych, które stwarzały zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi i trzy razy wspomagała działania Policji w poszukiwaniu zaginionych osób.

Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments