Interwencje straży – od 26 listopada do 02 grudnia 2012 r.

Interwencje straży – od 26 listopada do 02 grudnia 2012 r.

26.11.2012 r. godz. 1002

Mchowo gmina Przasnysz, potrącenie rowerzystki przez samochód osobowy. Jedna osoba poszkodowana. Straż pożarna na miejsce zdarzenia przybyła jednocześnie z pogotowiem ratunkowym. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i kierowali ruchem drogowym do czasu przybycia na miejsce Policji oraz usnęli z jezdni pozostałości powypadkowe. Służba medyczna zajmowała się poszkodowaną, którą przewieziono do szpitala.

26.11.2012 r. godz. 1550

Pożar samochodu osobowego Fiat Cinquecento w Sątrzasce gmina Przasnysz. W chwili dojazdu straży pożarnej, pożarem objęta była komora silnika pojazdu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ugasili pożar pianą ciężką (do celów gaśniczych, niektórych rodzajów pożarów, straż pożarna używa piany gaśniczej. W zależności od liczby spieniania „Ls” – parametr określający rodzaj piany – rozróżniamy pianę: lekką, średnią i ciężką). W wyniku pożaru zniszczeniu uległa przednia część pożaru.

27.11.2012 r. godz. 1133

            Zderzenie samochodu ciężarowego z autobusem w Dobrzankowie gmina Przasnysz. Jedna osoba poszkodowana. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili pomocy osobie poszkodowanej poprzez wsparcie psychiczne i sprawdzenie czy nie uległa jakimś urazom. Poszkodowanego kierowcę autobusu, przekazali przybyłemu zespołowi pogotowia ratunkowego. W dalszych działaniach strażacy zneutralizowali i usunęli rozlane płyny eksploatacyjne i pozostałości powypadkowe z jezdni. Przez cały czas działań kierowali ruchem drogowym. W wyniku zderzenia zniszczeniu uległo: maska i przednia szyba ciągnika siodłowego Renault oraz tylny zderzak, osłona silnika i szyba oddzielająca kierowcę od pasażerów w autobusie.

28.11.2012 r. godz. 1247

            Zderzenie samochodu osobowego z ciężarowym na trasie Czernice Borowe – Wiśniewo powiat ciechanowski. Jedna osoba ranna i jedna nieżywa. W chwili dojazdu straży pożarnej z Przasnysza, służba medyczna udzielała pomocy osobie poszkodowanej z ciężarówki, natomiast u osoby uwięzionej (zakleszczonej) w samochodzie osobowym lekarz stwierdził zgon. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli zasilanie elektryczne w Oplu Corsie. Po przybyciu straży pożarnej z Ciechanowa miejsce działań przekazano jednostce właściwej terytorialnie.

28.11.2012 r. godz. 1747

            Zderzenie samochodu osobowego VW Passata z mikrobusem VW Transporterem w Golanach gmina Przsnysz. Osób poszkodowanych nie było. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia odłączyli zasilanie elektryczne i gazowe, usunęli rozlane płyny i pozostałości powypadkowe z jezdni. W wyniku zderzenia uszkodzeniu uległ przód Passata i tył Transportera.

29.11.2012 r. godz. 0906

            Otwarcie drzwi do mieszkania, w którym prawdopodobnie znajduje się osoba martwa, w Przasnyszu przy ul. W. Witosa. Strażacy używając drabiny weszli do mieszkania przez uchylono okno na parterze i otworzyli drzwi. W łazience znaleziono zwłoki mężczyzny. Mieszkanie sprawdzono i przewietrzono.

29.11.2012 r. godz. 1559

            Zderzenie samochodu osobowego Renault Megane i Puegota Boxera w Chorzelach przy ul. Grunwaldzkiej. Dwie osoby ranne. W chwili dojazdu straży pożarnej służba medyczna opatrywała osoby poszkodowane. Straż pożarna zabezpieczyła i oświetliła miejsce zdarzenia, podała prąd piany ciężkiej pod pokrywę silnika z której wydobywał się dym. Następnie odłączyła zasilanie elektryczne w uszkodzonych samochodach, kierowała ruchem drogowym. Po usunięciu uszkodzonych pojazdów strażacy usunęli rozlane płyny eksploatacyjne i pozostałości powypadkowe z jezdni. W wyniku zderzenia uszkodzeniu uległ przód samochodu Renault i  przód samochodu Peuegota.


Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego

Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...