Interwencje straży – od 03 do 09 grudnia 2012 r.

Interwencje straży – od 03 do 09 grudnia 2012 r.

03.12.2012 r. godz. 1624

Mieszkaniec miejscowości Łoje gmina Krzynowłoga Mała, znajdując się na dachu groził skoczeniem. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia, sprawili (rozstawili, rozłożyli) podnośnik hydrauliczny z koszem i skokochron. W międzyczasie strażacy wezwali służbę pogotowia energetycznego w celu odłączenia energii elektrycznej od budynku, której przyłącze znajdowało się w szczycie budynku. Mężczyznę udało się namówić do wejścia do kosza i przetransportowano go na ziemię.

04.12.2012 r. godz. 1718

Wypadek z udziałem rowerzystki i samochodu ciężarowego IVECO. Osoba jadąca rowerem zginęła. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i usunęli z jezdni pozostałości powypadkowe.

05.12.2012 r. godz. 1209

Otwarcie drzwi balkonowych do mieszkania na pierwszym piętrze w Przasnyszu przy ul. Miłej, w którym pozostało dwoje małych dzieci (2,5 roczne i 2 miesięczne) oraz kobieta na balkonie. Strażacy weszli po drabinie na balkon, z którego przy pomocy łomu otworzyli drzwi do wnętrza mieszkania.

05.12.2012 r. godz. 2052

Wypadek samochodu osobowego Opla Vectry na trasie Czernice Borowe – Żebry, gmina Czernice Borowe. Osób poszkodowanych nie było. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia oraz usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni.

09.12.2012 r. godz. 0133

Pożar sadzy w kominie w Rycicach gmina Chorzele. Osób poszkodowanych nie było. Przybyli strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia. Używając aparatów ochrony dróg oddechowych (ODO) weszli do zadymionego wnętrza budynku w celu wygaszenia pieca i dokonania lokalizacji pożaru. W toku rozpoznania, kierujący działaniem ratowniczo-gaśniczym (KDR) ustalił, że w skutek nieszczelności kominowych pożar sadzy spowodował zapalenie się elementów drewnianych w ścianie budynku. KDR podjął decyzję o przeprowadzeniu częściowych prac rozbiórkowych ściany (odkucie części tynku z palącymi się elementami drewnianymi) i wyniesieniu na zewnątrz. Pożar ugaszono. W dalszych działaniach przewietrzono cały budynek i sprawdzono czy nie pozostały zarzewia ognia. Właścicielowi, polecono dokonać sprawdzenia przez kominiarza przewodu kominowego i do czasu jego przybycia nie korzystania z systemu ogrzewania.

09.12.2012 r. godz. 2007

Otwarcie drzwi do mieszkania w Przasnyszu przy ul. M Dąbrowskiej, w którym przebywało 2 letnie dziecko, natomiast kobieta na balkonie II piętra (temperatura na zewnątrz -8oC). Przybyli strażacy używając wyważacza drzwiowego otworzyli drzwi do mieszkania, a następnie drzwi balkonowe.


Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego

Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz

Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...