Interwencje straży – luty 2013

04.02.2013 r. godz. 08:55
Pożar obory w Rąbieżu Gruduskim, gmina Grudusk, powiat ciechanowski. W ramach obszarów chronionych strażacy z JRG Przasnysz jako pierwsi dojechali do pożaru, który obejmował część parterową obory oraz jej poddasze. Strażacy po dokonaniu rozpoznania rozpoczęli działania gaśnicze. Po kilku minutach akcję gaśniczą wsparły jednostki straży pożarnej z powiatu ciechanowskiego. Gdy pożar zlokalizowano (sytuacja, w której pożar nierozprzestrzenianie się) strażacy z Przasnysza wrócili do bazy, natomiast dalsze działania ratowniczo gaśnicze kontynuowały jednostki odpowiedzialne terytorialnie (właściwy powiat).

04.02.2013 r. godz. 18:40
Do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o wyczuwalnym gazie w mieszkaniu i na klatce schodowej budynku wielorodzinnego w Przasnyszu przy ul. Witosa. W chwili przybycia straży pożarnej w dwóch sąsiednich mieszkaniach wyczuwalna była woń jakiejś substancji („nawaniacza”). Strażacy przy użyciu ITX-a wykonali pomiary. Urządzenie wykazało minimalne ilości stężenia wybuchowego substancji. Strażacy wskazali nieszczelne miejsca w dwóch kuchenkach gazowy, zakręcili zawory butli z gazem propan-butan, przewietrzyli pomieszczenia i zakazali właścicielom korzystania z kuchenek do czasu usunięcia usterek przez osobę uprawnioną.

05.02.2013 r. godz. 08:20
Zasilenie stacji uzdatniania wody w energię elektryczną w Szli gmina Przasnysz. Straż pożarna w Przasnyszu otrzymała informację o awarii transformatora w miejscowości Szla. Z uwagi na brak energii elektrycznej w sześciu wiejskich miejscowościach, zostały one pozbawione wody pitnej, niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania domostw i gospodarstw rolnych (hodowle bydła mlecznego i trzody chlewnej). W związku z zaistniałą sytuacją, strażacy zasilili w energię elektryczną stację uzdatniania wody agregatem prądotwórczym jaki posiada na swoim wyposażeniu.

Ponadto straż pożarna w minionym tygodniu 2 razy usuwała konary drzew stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego, 1 raz usuwała wodę z zalanego budynku i 1 raz gasiła pożar kontenera ze śmieciami.


KSP


Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.