Interwencje Straży – 26.02.2013 – 4.03.2013

26.02.2013 r. godz. 09:16
Pożar samochodu osobowego VW Vento w Jednorożcu przy ul. Odrodzenia. W chwili dojazdu miejscowej OSP pożarem objęty był bagażnik samochodu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ugasili pożar, następnie odłączyli zasilanie elektryczne i gazowe.

26.02.2013 r. godz. 18:25
Zderzenie dwóch samochodów osobowych Skody Fabii i Opla Vectry w Skierkach gm. Czernice Borowe. Jedna osoba poszkodowana. Służba medyczna zajęła się pasażerami, natomiast strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne i gazowe, kierowali ruchem drogowym oraz usunęli pozostałości powypadkowe i płyny eksploatacyjne z jezdni. Karetka pogotowia poszkodowaną osobę przewiozła do szpitala.
W wyniku zderzenia zniszczeniu uległo: Opel (całkowicie), Fabia (przód).

28.02.2013 r. godz. 07:18
Wypadek samochodu osobowego BMW w Przasnyszu przy ul. Ogrodowej. Osób poszkodowanych nie było. W chwili dojazdu straży pożarnej rozbity pojazd znajdował się częściowo na chodniku i posesji. Wewnątrz znajdował się kierowca, który sam opuścił pojazd (nie zachodziła potrzeba wykonania dostępu przez straż pożarną). Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli instalację elektryczną w samochodzie od akumulatora. W wyniku zderzenia zniszczeniu uległo: częściowo przód i bok samochodu, część ogrodzenia dwóch posesji i częściowo termoizolacja na budynku mieszkalnym.

02.03.2013 r. godz. 01:25
Pożar drewnianego budynku gospodarczego w Golanach gmina Przasnysz. W chwili dojazdu straży pożarnej, pożarem objęty był cały dach budynku gospodarczego i połowa jego wnętrza. Zamiarem taktycznym KDR-a (Kierującego Działaniem Ratowniczym) było: odłączyć zasilanie elektryczne od palącego się budynku, ewakuować zwierzęta hodowlane i samochody z przyległego do budynku garażu, nie dopuścić do rozprzestrzeniania się pożaru na przyległy garaż, ugasić pożar. Po odłączeniu zasilania elektrycznego przystąpiono do gaszenia pożaru z jednoczesną ewakuacją. W początkowej fazie działań ratowniczo-gaśniczych podawano jeden prąd gaśniczy w obronie garażu i jeden prąd gaśniczy w natarciu na palący się budynek. Po przyjeździe kolejnych jednostek straży pożarnej wzmocniono stanowiska bojowe o kolejne dwa prądy gaśnicze (w natarciu i obronie). Po lokalizacji pożaru KDR przekierował prądy gaśnicze „w obronie” do działań w natarciu. W czasie prowadzonych działań konieczne było przeprowadzenie niezbędnych prac rozbiórkowych konstrukcji budynku. W wyniku pożaru zniszczeniu/spaleniu uległo: dach budynku gospodarczego i połowa wnętrza oraz sprzęt gospodarczy i warsztatowy. Pożar gasiło 5 zastępów straży pożarnej (5 samochodów z 24 strażakami).


Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...