Interwencje straży – 18.02 – 24.02.2013

23.02.2013 r. godz. 0605
W Przasnyszu przy ul. Obrońców Westerplatte właściciel mieszkania zgłosił, że zamontowana czujka wskazuje stężenie tlenku węgla. Przybyli strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ewakuowali 2 osoby z budynku mieszkalnego (żadna z osób nie uskarżała się na jakiekolwiek dolegliwości – profilaktycznie najdłużej przebywającej osobie podano tlen), następnie przy pomocy urządzenia pomiarowego Multigas wykonali pomiary w mieszkaniu na obecność gazów. Urządzenie pomiarowe wykazało obecność tlenku węgla (czadu) poniżej 50 ppm. Strażacy ustalili, że źródłem wydzielania CO był nieszczelny kominek, z którego usunęli żar w celu jego wygaszenia. Pomieszczenia przewietrzono i wykonano kolejne pomiary. Miernik nie wykrył obecności czadu. Właścicielowi zakazano użytkowania kominka do chwili sprawdzenia go przez odpowiedniego specjalistę.

23.02.2013 r. godz. 0735
Strażacy z JRG Przasnysz i OSP Krzynowłoga Mała zabezpieczyli lądowanie i start śmigłowca, który zabierał chorą mieszkankę Masiaka gmina Krzynowłoga Mała. Śmigłowiec LPR (Lotniczego Pogotowia Ratunkowego) lądował na łące przy kościele w Krzynowłodze Małej, do którego chorą przywiozła karetka pogotowia. Strażacy wspólnie ze służbą medyczną przetransportowali kobietę z karetki pogotowia do śmigłowca LPR.

23.02.2013 r. godz. 1449
Pożar niezamieszkałego drewnianego budynku myśliwskiego w Zdziwóju Nowym gmina Chorzele. W chwili dojazdu straży pożarnej pożarem objęte było całe wnętrze budynku. Z uzyskanych informacji wynikało, że w środku nie ma żadnych osób oraz są dwie butle z gazem propan-butan. W początkowej fazie działań z uwagi na wysoką temperaturę i duże zadymienie niebyło możliwości dotarcia do butli z gazem. KDR (Kierujący Działaniem Ratowniczym) polecił wybić szyby w celu odprowadzenia dymu i gorących gazów powstałych w czasie pożaru oraz chłodzić butle z gazem. Po schłodzeniu butli strażacy w aparatach powietrznych wynieśli je na zewnątrz. KDR podjął decyzję o przeprowadzeniu prac rozbiórkowych ponieważ pożar rozwijał się wewnątrz ścian. Pożar ugaszono. W gaszeniu pożaru brało udział 6 pojazdów z 43 strażakami (JRG Przasnysz, OSP Chorzele, OSP Zdziwój Stary, OSP Rycice i OSP Duczymin)
W wyniku pożaru spaleniu uległ drewniany budynek myśliwski.


KPPSP Przasnysz


Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.