Interwencje przasnyskiej straży od 8 do 14 lipca 2013r.

09.07.2013 r. godz. 13:14
Wypadek samochodu osobowego w miejscowości Pęczki-Kozłowo gm. Krasne. Kierujący pojazdem w skutek uderzenia w drzewo został wyrzucony z pojazdu przez przednią szybę. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy JRG i OSP zabezpieczyły teren akcji, odcięły zasilanie elektryczne i zakręciły zawór gazu w uszkodzonym pojeździe. Następnie kierowano ruchem i uprzątnięto jezdnię z resztek powypadkowych. Osoba poszkodowana została zabrana przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala.

10.07.2013 r. godz. 09:48
Pożar trawy oraz ściółki leśnej w pasie drogowym w miejscowości Opaleniec gm. Chorzele. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy z OSP Chorzele  ugasili pożar dwoma prądami wody.

13.07.2013 r. godz. 04:42
Wypadek  samochodu osobowego Citroen na drodze krajowej nr 57 w miejscowości Kaki-Mroczki gm. Krzynowłoga Mała. Samochód zjechał na przeciwległą stronę jezdni, wjechał do rowu i uderzył w skarpę. Podróżowały nim cztery osoby z których jedna została zabrana do szpitala, reszcie pasażerów nic się nie stało. Działania straży polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, odcięciu zasilania elektrycznego pojazdu, kierowaniu ruchem oraz uprzątnięciu jezdni z resztek powypadkowych.

13.07.2013 r. godz. 19:34
Kolizja dwóch samochodów osobowych BMW i Audi w miejscowości Nowe Żmijewo gm. Krasne. W chwili przyjazdu zastępu OSP rozbite pojazdy znajdowały się poza jezdnią, osób poszkodowanych nie było. Działania straży polegały na odłączeniu akumulatorów w rozbitych samochodach oraz usunięciu z jedni pozostałości pokolizyjnych.

Ponadto w minionym tygodniu strażacy dziesięć razy usuwali gniazda owadów błonkoskrzydłych, stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, dwa razy usuwali powalone drzewa z jezdni oraz dwa razy gasili pożary suchej trawy.


Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments