Inne niż wszystkie? Akademia Sukcesu „Wonderland” – recenzja

     Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego swoją działalność w Przasnyszu rozpoczęło przedszkole – Akademia Sukcesu „Wonderland”, mieszczące się przy ul. Piłsudskiego 75. Przedszkole reklamuje się jako placówka „inna niż wszystkie”, oparta na ponad 10- letniej tradycji i doświadczeniu większego miasta z zupełnie innym, niż lokalne, podejściem do dzieci i rodziców. Nie pozostało mi więc nic innego, jak sprawdzić te założenia osobiście.

     To, co robi wrażenie już od wejścia to świeżość, jasność i duża przestrzeń, jaką dysponuje to przedszkole. Łącznie zajmują oni ok. 400 m kw. powierzchni, na której dostępne są 3 duże sale do zajęć. Jedna sala typowo rekreacyjna, a do tego łazienki oraz ogromna kuchnia, umożliwiająca przygotowywanie wszystkich posiłków na miejscu. Wyposażenie sal jest również imponujące. Wszystkie meble, zabawki są nowe i naprawdę dobre jakościowo. Można byłoby rzec, że zabawki to nie wszystko, ale gdy patrzyłem jaki zachwyt wywołują one w oczach dzieci to widzę, że warto inwestować również i w to, tym bardziej, że niektóre dzieci spędzają tam w zasadzie całe dnie. Przedszkole czynne jest bowiem od 6:30 do 18:00.

     Oprócz zabawy dzieci jednak powinny się też uczyć. Pytam więc również o program zajęć. Dowiedziałem się, że oprócz typowych zajęć realizujących podstawę programową  Akademia sukcesu „Wonderland” proponuje:

– język angielski- codziennie

– muzykę- codziennie

– zajęcia teatralne- 2 razy w tygodniu

– zabawy logopedyczne- codziennie

I wszystko to w cenie 350 zł miesięcznie. Dużo? Porównując cennik innych przedszkoli, w których za każde dodatkowe zajęcia płacimy, cena wydaje się przystępna, tym bardziej, że obowiązują różne zniżki.

     A co z innowacyjnym podejściem do rodziców? Z ich opinii wynika, że Akademia sukcesu „Wonderland” nastawiona jest na współpracę z nimi i otwarta na ich propozycje, a nie pełne portfele. Przedszkole Akademia Sukcesu „Wonderland” nie chce nikogo zatrzymywać na siłę sztucznie tworzonymi umowami. Dyrekcji i wychowawczyniom zależy przede wszystkim na tym, by dziecko z przedszkola wychodziło szczęśliwe i bogatsze o nowe doświadczenie. Jeden z napisów, który zauważyłem przy wejściu do przedszkola głosi „Najlepsze przedszkole jest jak dom rodzinny”. To motto mówi samo za siebie.Już w następnym miesiącu odwiedzimy kolejne przasnyskie przedszkole.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments