Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2019/2020 w powiecie przasnyskim.

Przy typowo jesiennej pogodzie, 30 września 2019 roku, już po raz 20, uroczyście zainaugurowano sportowe zmagania dzieci i młodzieży z terenu powiatu przasnyskiego. Na stadionie gminnym w Jednorożcu, w obecności władz samorządowych oraz licznie zgromadzonej młodzieży, odbyła się uroczysta inauguracja Sportowego Roku Szkolnego, co jest jednoznaczne z rozpoczęciem szkolnych zmagań sportowych na terenie powiatu i województwa.

Zgromadzoną młodzież, nauczycieli i opiekunów powitał przewodniczący zarządu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Przasnyszu Grzegorz Cołosiński. Uroczystego otwarcia dokonał starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski. Życzył wielu sukcesów sportowych dzieciom i młodzieży oraz wytrwałości w dążeniu do osiągania wyznaczonych celów nauczycielom i dyrektorom szkół. Zapewnił o pełnym poparciu władz samorządowych dla idei sportu szkolnego, która kształtuje właściwe charaktery w duchu zasady fair play. Do życzeń dołączyli się wójt gminy Jednorożec Krzysztof Iwulski oraz dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Jednorożcu Edward Orłowski.

Po krótkich przemowach, rozpoczęły się zmagania sportowe na trasach Indywidualnych Biegów Przełajowych w których wzięło udział 682 uczestników podzielonych na 7 grup wiekowych w kategorii dziewcząt i chłopców. Masowy charakter imprezy połączony z walką o eliminację rejonową i wojewódzką sprawił, że poziom sportowy był bardzo wysoki a zwycięzcy dali z siebie wszystko by zdobyć pamiątkowe medale z logo Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Oprócz 51 medalistów, wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli swoje biegi mogli czuć satysfakcję okraszoną wielkimi emocjami wynikającymi z dobrze pojętej sportowej rywalizacji. O organizację i bezpieczeństwo największej imprezy sportowej w powiecie przasnyskim zadbali dyrektorzy i nauczyciele szkół w Jednorożcu: Artur Piotrak, Marek Zbrzeski, Janusz Prusik i Jolanta Dudek.

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments