INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 W POWIECIE PRZASNYSKIM

Po  czterech latach przerwy wielkie bieganie wróciło do Zarąb. 28 września 2016 roku w Zarębach odbyła się uroczysta Inauguracja sportowego roku szkolnego w powiecie przasnyskim. Uroczystość otworzył pan Grzegorz Cołosiński – przewodniczący Zarządu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Przasnyszu, który powitał wszystkich uczestników zawodów i poprosił o uroczyste otwarcie sportowego roku szkolnego gościa honorowego imprezy. Aktu otwarcia dokonał  Starosta Przasnyski – pan Zenon Szczepankowski.

Następnie gospodarz i sędzia główny zawodów – pan Wiesław Zyra przedstawił kilka spraw organizacyjnych i poprosił pierwszych uczestników zawodów na miejsce startu. Wszystkie biegi odbyły się zgodnie z przygotowanym programem minutowym.

Pierwszy bieg rozpoczął się gwizdkiem głównego sędziego punktualnie o godzinie 10.00. W tym roku jako pierwsi rozpoczęli rywalizację uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Trasy biegów były tak przygotowane, że ostatnie 500 metrów każdego z biegów kończyło się na boisku szkolnym, a więc wszyscy uczestnicy imprezy widzieli rywalizację z najbliższej odległości. W rywalizacji najstarszych zawodników mogliśmy podziwiać wielu naszych absolwentów. Kilkoro z nich zajęło czołowe miejsca. Byli to: Justyna Antosiak, Izabela Dymerska, Karolina Zawojek (medalistki), oraz Robert Krawczyk, Sławomir Zalewski i Emil Nowicki – wszyscy zakwalifikowali się do zawodów międzypowiatowych. Nasi uczniowie spisali się na miarę swoich możliwości. Dziewczęta nieznacznie przegrały rywalizację szkół zajmując II miejsce, ale klasy II i III zwyciężyły w swoich rocznikach. Znacznie słabiej pobiegły pierwszoklasistki, sądzimy jednak, że w przyszłym roku też pokażą „lwi pazur”.

Indywidualnie najlepiej pobiegły Paulina Antosiak, która zajęła I miejsce i Róża Szlachetka – II miejsce. Ponadto awans do zawodów międzypowiatowych uzyskały: Julia Stolarczyk, Wiktoria Zapadka, Wioleta Zapadka, Martyna Deptuła, Katarzyna Zapadka, Daria Zuśka.

Wśród chłopców klasą dla siebie był Damian Kaczmarczyk. Nasz trzecioklasista pewnie zwyciężył z dużą przewagą nad rywalami. Miejsca gwarantujące awans do następnych zawodów zdobyli również: Paweł Zbrzeźniak, Dominik Sendrowski, Bartosz Danielski, Damian Sędrowski i Kamil Czaplicki. Chłopcy w rywalizacji szkół również zajęli II miejsce.

W czasie zawodów swój projekt edukacyjny „Przygotowanie, przeprowadzenie i podsumowanie imprezy sportowej – indywidualne biegi przełajowe dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych” realizowali uczniowie klas IIa i IIb naszego Gimnazjum. W trakcie imprezy można ich było widzieć: prezentujących flagę SZS, na trasach pełniących rolę sędziów, przeprowadzających wywiady, podających medale, wydających posiłek, wykonujących zdjęcia. Wcześniej uczniowie pomagali przy przygotowaniu tras, zaś po zakończeniu zawodów wszystko sprawnie sprzątnęli.

Gospodarz zawodów dziękuje koleżankom i kolegom: p.Wiesławie Grabowskiej, p.Alinie Zyra, p.Ewie Orzoł, p.Wiesławie Piórkowskiej, p.Maciejowi Bojarskiemu, p.Mirosławowi Kruszewskiemu za pomoc w przeprowadzeniu zawodów. Szczególne słowa podziękowania kieruje do rodzica pana Grzegorza Samsel za pełnienie roli sędziego.

Za umożliwienie przeprowadzenia zawodów połączonych z realizacją projektu edukacyjnego dziękuję pani dyrektor Krystynie Maluchnik.

Słowa podziękowania za pomoc kieruje do pana Grzegorza Cołosińskiego – przewodniczącego SZS w Przasnyszu, oraz do pana Piotra Betlińskiego – byłego przewodniczącego SZS w Przasnyszu. Za pracę dziękuje też ratownikom medycznym.

Opiekun dziewcząt – pan Wiesław Zyra.
Opiekunowie chłopców – pan Mirosław Kruszewski i pan Wiesław Zyra.

Łącznie startowało 777 biegaczy (331 – szkoły podstawowe, 290 – gimnazja, 156 – szkoły ponadgimnazjalne)

Szczegółowe wyniki zawodów oraz obszerna fotorelacja są dostępne na stronie –  https://sportszkolny.blogspot.com/2016/09/inauguracja-sportowego-roku-szkolnego.html

Opracował Wiesław Zyra – organizator i sędzia główny zawodów


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments