Inauguracja projektu „Cyfrowe okno na świat”

Ubiegłotygodniowym spotkaniem z mieszkańcami gminy Przasnysz wójt Grażyna Wróblewska zainaugurowała właściwą fazę projektu „Cyfrowe okno na świat” realizowanego z unijnego programu „Innowacyjna Gospodarka”. Pierwsze spotkanie informacyjne dla uczestników dwuletniego projektu pomogło rozwiać wiele wątpliwości i obaw związanych z całym przedsięwzięciem.

Gmina Przasnysz, jako pierwszy samorząd tego szczebla w naszym powiecie, od kilku miesięcy wdraża projekt finansowany z PO „Innowacyjna Gospodarka” – tak pożądanego obecnie działu finansowania z Unii Europejskiej. Kilka miesięcy temu udało się wyłonić grupę 107 gospodarstw domowych, które staną się ostatecznymi beneficjentami programu (tyle właśnie rodzin otrzyma w użytkowanie zestawy komputerowe i uzyska bezpłatny dostęp do internetu na czas trwania projektu). Teraz nadchodzi czas na finalizowanie działań wstępnych i rozpoczęcie etapu szkoleniowego.

Zanim jednak uczestnicy będą mogli rozpocząć komputerową edukację, najpierw należało zapoznać wszystkich z zasadami obowiązującymi w trakcie trwania projektu. Temu służyło spotkanie informacyjne, które zorganizowano 30 września w gościńcu IWA dla mieszkańców gminy Przasnysz. Podczas dwugodzinnego posiedzenia wójt Grażyna Wróblewska przybliżyła idee samego projektu, natomiast szczegóły związane m.in. z procedurami przekazywania sprzętu wyjaśniał koordynator „Cyfrowego okna…” – Jakub Pszczółkowski.

Podczas spotkania wiele osób pytało o warunki odpowiedzialności materialnej za użyczony sprzęt komputerowy. Obecni na sali przedstawiciele Urzędu Gminy Przasnysz starali się rozwiać wszystkie wątpliwości. Jednocześnie też wskazywali na konieczność dbania o przekazane komputery i surowy zakaz odsprzedawania ich osobom trzecim. Dopóki bowiem trwać będzie projekt, faktycznym właścicielem każdego zestawu będzie Gmina Przasnysz, która z kolei będzie musiała rozliczać się z wydanych środków z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego.

W najbliższym czasie pracownicy Urzędu Gminy rozpoczną procedurę przetargową, która ma wyłonić dostawcę wszystkich komputerów i zapewni beneficjentom dostęp do sieci www. Wkrótce potem rozpocznie się realizacja kolejnego etapu, czyli szkoleń dla uczestników oraz dystrybucji sprzętu.


Urząd Gminy Przasnysz


Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...
error: ZAKAZ KOPIOWANIA!!!!
UA-36485488-1