Impreza integracyjna w Helenowie Nowym

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz nie zwalnia tempa i realizuje kolejne zadania, które przygotowało w ramach projektu „Integracja mieszkańców Gminy Przasnysz poprzez cykl imprez rekreacyjno-kulturalnych”. W minioną niedzielę, 13 lipca, członkowie stowarzyszenia przygotowali wydarzenie pn. „Święto – Zielone Helenowa”.

Stowarzyszenie organizuje wszystkie zaplanowane imprezy dzięki dotacji z Gminy Przasnysz przyznanej podczas wiosennego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych. Za nami jest już święcenie pól w miejscowości Kijewice, zgodnie więc z harmonogramem przyszedł czas na imprezę w Helenowie. Przygotowano ją z dużym udziałem lokalnej społeczności, którą mocno wspierała radna przasnyskiej gminy Renata Wenda.

W samej uroczystości wzięła udział Wójt Gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska oraz mieszkańcy Helenowa Nowego, Helenowa Starego i Helenowa Gadomiec. Podczas spotkania wysłuchano przyśpiewek oraz występów lokalnych artystów. Na uczestników czekał poczęstunek oraz gry i zabawy, w których udział brali niemal wszyscy zebrani.

Dobry humor udzielał się nie tylko dzieciom, lecz także ich opiekunom, którzy równie chętnie stawali do kolejnych konkurencji wymyślonych przez organizatorów. Nic więc dziwnego, że spotkanie przeciągnęło się do późnego popołudnia i zgromadziło naprawę liczną rzeszę okolicznych mieszkańców.guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments