III Rajd Gwiaździsty im. Zacheusza Nowowiejskiego

W niedzielę 13 października przy sprzyjających warunkach pogodowych na terenie Gór Dębowych miał miejsce trzeci Rajd Gwiaździsty im. Zacheusza Nowowiejskiego, zorganizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną Północnego Mazowsza pod patronatem Nadleśnictwa Przasnysz oraz Starosty Przasnyskiego i Starosty Nidzickiego.

Oficjalna część uroczystości rozpoczęła się o  godzinie 13:00 pod pomnikiem Zacheusza Nowowiejskiego, podczas której złożono pod pomnikiem  kwiaty i zapalono znicze. Następnym punktem programu był przejazd ścieżką rowerową „Góry Dębowe” licznie zgromadzonych uczestników rajdu.

Po przejechaniu trasy rajdu, na miejscu postoju oczekiwał ciepły posiłek. Na rajdzie nie mogło zabraknąć również wspólnej zabawy.  Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę przyrodnicza w konkursach zorganizowanych przez Nadleśnictwo Przasnysz. Oprócz wiedzy przyrodniczej uczestnicy musieli wykazać się celnością przy rzucie szyszką do celu oraz wykazać się pomysłowością w kalamburach „Ptaki i zwierzęta leśne” Wszystkie osoby biorące udział w konkursie otrzymały ciekawe nagrody. Podczas imprezy była również prezentowana działalność Nadleśnictwa Przasnysz. Na stoisku  można było odbić w piasku i rozpoznawać tropy zwierząt,  dopasować poroże do zwierząt oraz rozpoznawać drzewa leśne po liściach i szyszkach.


Ewa Bartoszewska, Nadleśnictwo Przasnysz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments