II etap Korony Ziemi Przasnyskiej za nami. [FOTO]

W niedzielę, 21 lipca, w Rostkowie odbył się II etap zawodów z cyklu Korona Ziemi Przasnyskiej – Bieg o Puchar Wójta Gminy Czernice Borowe. W ramach współzawodnictwa tak jak i poprzednio rozegrano biegi na 1km, 5km i 10km.

Na najkrótszym dystansie pobiegły dzieci do lat 14. Bieg przysporzył wielu emocji. W kategorii dziewcząt całe pudło zajęły reprezentantki KS Przaśnik Przasnysz. Wyniki przedstawiają się następująco:

3. Julia Cichocka (KS Przaśnik Przasnysz) z czasem 3:57

Po biegu dla najmłodszych ruszył bieg główny na dwóch dystansach 5km i 10km. W biegu na 5km w kategorii kobiet po raz kolejny w tej edycji KZP na II stopniu podium stanęła reprezentantka KS Przaśnik Marta SMOLIŃSKA. Pozostałe wyniki:

3. Katarzyna Szynwelska – Leśnik (KS Maków Biega) z czasem 54:19

W kategorii mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Radosław MALUCHNIK z KS Maków Biega. Należy wspomnieć, że pan Radosław jest tegorocznym Mistrzem Polski Masters M40 w biegu na 10km. Ale i Przasnysz odniósł swoje sukcesy. II miejsce na pudle w kategorii mężczyzn zajął reprezentant KS Przaśnik Rafał SMOLIŃSKI. Tym razem Katarzyna Dembińska  musiała uznać wyższość rywalki z Mazowia ProActiv Ciechanów ostatecznie zajmując II miejsce.

II etap Korony Ziemi Przasnyskiej można uznać za udany. Dopisali zawodnicy, na starcie stanęło ich 104 oraz pogoda, pomimo deszczu, który spadł tuż przed startem najmłodszych. Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal. Po biegach na zawodników czekał posiłek regeneracyjny w postaci grillowanej kiełbaski, a na trasie ochłody dodawały punkty żywieniowe z wody, które zabezpieczyli strażacy z OSP Rostkowo. Puchary dla zwycięzców poszczególnych kategorii wręczał sam gospodarz – Wójt Gminy Czernice Borowe – Wojciech Marek BRZEZIŃSKI.

Po dekoracji odbyło się losowanie nagród rzeczowych połączone z konkursem wiedzy o gminie Czernice Borowe, św. Stanisławie Kostce i KS Przaśnik Przasnysz.