IBUK Libra w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chorzelach

Od dnia 14. 08. 2013 r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chorzelach daje czytelnikom możliwość bezpłatnego korzystania z książek elektronicznych, a dokładnie z 415 elektronicznych publikacji naukowych w systemie IBUK Libra.

Oznacza to, że można… korzystać z wybranych zbiorów przez Internet po uzyskaniu w bibliotece kodu dostępu do książek na stronie: www.libra.ibuk.pl.
IBUK LIBRA to dostęp do książek przez całą dobę z dowolnego miejsca po podaniu kodu aktywacyjnego, który można odebrać w budynku głównym Biblioteki w Chorzelach na ul. Ogorodwej 7. Taki kod otrzymać może każdy zarejestrowany czytelnik/użytkownik MGBP Chorzele.
Przy pierwszym wejściu na stronę www.libra.ibuk.pl należy się zarejestrować, czyli utworzyć konto myIBUK, podając swój adres email, utworzone przez siebie hasło oraz otrzymany w bibliotece kod aktywacyjny.
alt Czytanie książek w wirtualnej czytelni IBUK Libra umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Zalecamy jednak używanie aktualnej wersji przeglądarki Google Chrome lub Safari. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies.
Utworzone konto  umożliwia korzystanie z zaawansowanych funkcji przy pracy z tekstem m.in.:

  •     dodawanie zakładek,
  •     zaznaczanie fragmentów tekstu,
  •     wprowadzanie własnych notatek,
  •     tagowanie fragmentów,
  •     wyszukiwanie wewnątrz tekstowe

Oferowane przez bibliotekę książki elektroniczne dotyczą wielu dziedzin wiedzy. Jedna książka można być wykorzystana przez pięciu czytelników jednocześnie. Lista publikacji dostępna jest w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chorzelach przy ul. Ogorodwej 7.
Pomoc przy korzystaniu z serwisu IBUK Libra można znaleźć pod adresem: http://libra.ibuk.pl/pomoc


Urząd Miasta i Gminy Chorzele


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments