I Turniej Sołecki Piłki Siatkowej

Od niedawna Krzynowłoga Mała może pochwalić się jedną z najlepszych hal sportowych w całym powiecie. Oczywiście najczęściej korzystają z niej uczniowie, ale hala jest dostępna dla całej społeczności gminnej. Aby to udowodnić, jej opiekunowie zorganizowali turniej siatkarski dla wszystkich miłośników tej dyscypliny.

A wszystko po to, żeby zachęcić osoby dorosłe do korzystania z hali. W końcu intencją jej budowy była nie tylko poprawa bazy edukacyjnej miejscowych szkół, lecz także rozszerzenie oferty rekreacyjnej dla dorosłych. Dlatego też nauczyciele wf z Zespołu Szkół i opiekunowie hali zaprosili wszystkich do otwartego turnieju siatkarskiego.

Początki nie są łatwe – to stara prawda. Do pierwszego turnieju zgłosiły się tylko trzy ekipy. Ale Agnieszka Urbańska, Marcin Sokół i Włodzimierz Kiliś, czyli organizatorzy turnieju, nie załamują rąk. Mają nadzieję, że z każdym turniejem chętnych będzie przybywać.

– Dla nas jest to szczególnie ważne, że nasi absolwenci, rodzice naszych uczniów chcą aktywnie spędzać czas wolny, że nasze wieloletnie nauki nie poszły w las – podsumowała Agnieszka Urbańska. – Cieszymy się bardzo, że mamy możliwość organizowania różnego typu rozgrywek, nie tylko dla dzieci i młodzieży ale i dla dorosłych. Przecież z nich bierze przykład młode pokolenie.
Końcowa klasyfikacja turnieju:

  • I miejsce – „Aby Pograć” (kapitan Sebastian Janowski)
  • II miejsce – „Krzynowłoga Mała”” (kapitan Mateusz Grzegorzewski)
  • III miejsce – „Ani Mru Mru” (kapitan Grzegorz Kawiecki)

Ponieważ turniej odbywał się pod patronatem wójta Adama Bacławskiego, puchary wszystkim uczestnikom wręczał osobiście włodarz naszej gminy. Wójt wyraził też nadzieję, że takich imprez będzie przybywać, dzięki czemu hala sportowa będzie tętnić życiem.


Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...