Historyczna chwila! Gaz wchodzi do Przasnysza!

Od wczoraj trwa układanie gazociągu pod chodnikiem przylegającym do ul. Gdańskiej w Przasnyszu. Roboty posuwają się w błyskawicznym tempie. Na niektórych odcinkach rury gazownicze zostały już zasypane, a kostka brukowa wróciła na swoje miejsce.

Prace nie powodują zniszczeń, ponieważ w przypadku skrzyżowań, np. z ul. Handlową gazociąg puszczono pod jezdnią. Skorzystano z metody przeciskowej, a więc rury zostały umieszczone pod ulicą, bez konieczności kucia asfaltu. To historyczny moment, który zapewni naszemu miastu dostęp do taniego i ekologicznego paliwa.

– Cieszymy się, że starania starosty przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego o gazyfikację powiatu właśnie się finalizują. To był dość długi i niełatwy proces. Starosta był jednak konsekwentny i miał argumenty. Dzięki temu Przasnysz, Chorzele i pozostałe gminy będą mogły już niedługo korzystać z gazu. Decydującym argumentem w rozmowach starosty z PGNiG o rozpoczęciu inwestycji gazyfikacji powiatu przasnyskiego było utworzenie przez powiat przasnyski stref gospodarczych w Sierakowie i Chorzelach. Odcinek Przasnysz- Chorzele wraz ze stacjami redukcyjnymi na strefie w Sierakowie, w Chorzelach oraz w Lekowie wykonano już w 2015 roku. Przeciągała się jednak w czasie budowa odcinka od Przasnysza do Lekowa ze względu na częste zmiany władz spółki. Inwestycje finansuje Polska Spółka Gazownicza na podstawie porozumienia ze Starostwem Powiatowym w Przasnyszu. Gazyfikacją zostają objęte wszystkie gminy – mówi Sławomir Czaplicki rzecznik przasnyskiego starostwa.

Mieszkańcy, którzy chcą przyłączyć się do sieci gazowej mogą składać deklaracje przez stronę https://www.psgaz.pl/przylaczenie-do-sieci-gazowej lub w punkcie Polskiej Spółki Gazowniczej na ulicy Mleczarskiej w Ciechanowie.

Małgorzata Jabłońska


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments