Historia Przasnyskiego Klubu Karate Kyokushin

Karate Kyokushin w Przasnyszu zaczęło się w roku 1984, gdy ze studiów pedagogicznych w Olsztynie powrócił do Przasnysza Krzysztof Kowalski (3 kyu). Właśnie w Olsztynie pod okiem sempai Wojciecha Matejeskiego przez 4 lata uczył się karate, zdobywał kolejne stopnie wtajemniczenia i uprawnienia instruktorskie, sam prowadził w olsztyńskim klubie treningi, uczestniczył w wakacyjnych obozach szkoleniowych prowadzonych przez sensei Andrzeja Drewniaka.

Wraz z rozpoczęciem pracy nauczyciela j. polskiego ruszyło wieczorami szkolenie karate i pierwsza grupa chętnych poznała, jak ciężkie są treningi kyokushin. Młodzież garnęła się masowo, ale też szybko wykruszała. Zostawali tylko najwytrwalsi. Nie bez kozery mówi się, że na 100 rozpoczynających tylko jeden otrzyma czarny pas.

Już po roku karatecy zrzeszeni zostali w strukturach TKKF. Z czasem, chcąc startować w zawodach sportowych rangi mistrzowskiej, utworzono równolegle grupę zaawansowaną jako sekcję w LKS „Grom”.

Chcąc rozpropagować sztukę karate w okolicy sensei Krzysztof Kowalski rozpoczął prowadzenie szkolenia w pobliskim Makowie Mazowieckim i Ciechanowie.

Przełomem w działalności stał się rok 1994, kiedy przasnyskie środowisko karate podjęło decyzję o założeniu własnego klubu o nazwie Przasnyski Klub Kyokushin Karate i stosowne uchwały zapadły na pierwszym założycielskim zebraniu. Od samego początku prezesem był kierownik ośrodka – Krzysztof Kowalski

Dla instruktora i całego Klubu ważnym wydarzeniem był rok 1995, kiedy na międzynarodowym zgrupowaniu Krzysztof Kowalski zdał pomyślnie egzamin na 1 dan i otrzymał czarny pas.

Ostatnie dwa lata to niezwykle doniosły okres działalności. Oto dzięki niezwykłemu społecznemu zapałowi i sympatii mieszkańców Przasnysza udało się zaadaptować pomieszczenia na Centrum Sportu PKKK.  Klub posiada teraz własną siedzibę z estetyczną salą treningową, siłownią, zapleczem socjalnym. Oficjalne otwarcie odbyło się 6 stycznia 2001 r. z udziałem niezawodnego shihan A. Drewniaka i przyjaciół naszego Klubu.

W 2000 i 2001 r. w Przasnyszu zorganizowany został Otwarty Turniej Karate Kyokushin „Młode Lwy” przeznaczony dla początkujących adeptów sztuki karate. W zawodach wzięły udział ośrodki z Przasnysza, Olsztyna, Ostródy, Ostrołęki, Warszawy, Radzymina, Szczytna.

c.d.n


Wszelkich informacji na temat działania Klubu oraz nowo otwartych sekcji można uzyskać kontaktując się z senseiem Robertem Mikołajczykiem

e-mail: info@kyokushin-przasnysz.pl

kom: 0 506 236 078

Komentarze są zamknięte, ale 1 | Trackbacks i Pingbacks są otwarte.