Handel w niedziele zostanie przywrócony.

Dziś w związku z epidemią rząd ogłosił wdrożenie antykryzysowego planu o wartości około 212 mld. zł. Z programu, zwanego tarczą antykryzysową, do którego szczegółów dotarł money.pl, wynika, że rząd zawiesi zakaz handlu w niedziele. Wdrożenie takich działań ma na celu zapewnienie ciągłości dostępu do towarów pierwszej potrzeby oraz ograniczyć tłok w marketach i dyskontach.

 

Polacy znów mogą zrobić zakupy w sklepach wielkopowierzchniowych w niedzielę – informuje money.pl. Z planu rządowego pakietu działań społeczno-gospodarczych (tzw. tarczy antykryzysowej), do którego dotarła redakcja portalu wynika, że gabinet Mateusza Morawieckiego zawiesi czasowo obowiązywanie zakazu niedzielnego handlu. Nie oznacza to jednak stałego zniesienia ograniczeń. Zakupy w niedzielę zrobimy jedynie przez pewien czas, umożliwiający ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa.

Gabinet Mateusza Morawieckiego odpowiedział na apele Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji oraz Polskiej Izby Handlu, które prosiły o tę decyzję.

Organizacje dowodziły, że otwarte sklepy w ostatni dzień tygodnia częściowo rozładują kolejki gromadzące się marketach w inne dni.

 

M. Jabłońska


 

Źródło money.pl
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Polak
Polak
9 miesięcy temu

A urzędy. Skupiska ludzi po jedną bułkę nie zniknie

Stefan .W
Stefan .W
9 miesięcy temu

może te tłuste koty z organizacji handlowych same staną na kasach w niedzielę?