Grupa Rekonstrukcji Historycznej 14 Pułk Strzelców Syberyjskich z Przasnysza weźmie udział w programie w TVP 2

Grupa Rekonstrukcji Historycznej 14 Pułk Strzelców Syberyjskich z Przasnysza weźmie udział w programie na żywo emitowanym w TVP 2 „Pytanie na Śniadanie”.

Członkowie grupy wystąpią w najbliższą sobotę o godz. 10:00 w umundurowaniu z okresów: Powstania Styczniowego, Wojny Polsko – Bolszewickiej, Legionu Puławskiego, 5 Dywisji Syberyjskiej (Polska formacja na wschodzie) i armii carskiej z okresu I Wojny Światowej.

Następnie w poniedziałek 11 listopada na zaproszenie Kancelarii Prezydenta GRH 14PSS wybiera się na Defiladę do Warszawy by uczestniczyć w „Marszu dla Niepodległej” organizowanym przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego. Grupa z Przasnysza w sile 20 osób przemaszeruje wraz z Prezydentem ulicami: Królewska, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowski do Belwederu. Jest to już trzeci udział GRH14PSS w tych uroczystościach. W latach ubiegłych rekonstruktorzy z Przasnysza występowali w roli: 5 Dywizji Syberyjskiej i Legionu Puławskiego. Tym razem przasnyszanie przejdą w roli Powstańców Styczniowych ze Sztandarem Przasnyskim wzorowanym na rok 1863.


Mariusz Maciaszczyk


DSC06395 DSC07233 DSC07234


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments