Gratulacje, serdeczności i życzenia z okazji Dnia Nauczyciela w Przasnyszu. Nagrodzono 11 pedagogów.

Dziś wyjątkowe święto – Dzień Edukacji Narodowej, dlatego od urzędu miasta w Przasnyszu oraz jego władz popłynęły w kierunku pracowników oświaty szczere wyrazy uznania dla ich codziennej pracy. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej tradycyjnie nagrodzono także wyróżniających się nauczycieli.

 

Od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela uroczystości obchodzone są 14 października jako Dzień Edukacji Narodowej. Potocznie dzień ten zwany jest Dniem Nauczyciela. Tego dnia obchodzimy jednak nie tylko święto nauczycieli, ale wszystkich ludzi związanych z oświatą; nauczycieli, pracowników szkół i przedszkoli, uczniów i ich rodziców oraz wszystkich tych, którzy zajmują się polską nauką.

Dzień ten obchodzony jest co roku 14 października w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

Dzisiaj, w dobie pandemii koronawirusa, rola dyrektorów, nauczycieli i innych pracowników szkół nabrała szczególnego znaczenia.

– Dziękuję za Wasz trud podejmowany w codziennej pracy oraz życzę aby aktywna i twórcza postawa znajdowała uznanie w oczach uczniów i ich rodziców oraz była źródłem osobistej satysfakcji – podkreślił burmistrz Łukasz Chrostowski, składając najserdeczniejsze życzenia wszystkim osobom związanym z edukacją i opieką nad dziećmi .

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do nagradzania wyróżniających się dla niej nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. W tym dniu lub w dniach blisko tej daty tradycyjnie wręczane są nauczycielom krzyże zasługi, medale Komisji Edukacji Narodowej (najwyższe odznaczenie przyznawane przez ministra edukacji narodowej) i nagrody za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. W tym roku burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski nagrodził następujących nauczycieli:

 

Szkoła Podstawowa Nr 1

1) Katarzyna Pocztowska,

2) Justyna Kaliszewska,

3) Hanna Zagroba.

 

Szkoła Podstawowa Nr 2

1) Joanna Płudowska,

2) Wiesława Chrzanowska,

3) Barbara Bartoszewicz,

4) Małgorzata Szeremeta

 

Szkoła Podstawowa Nr 3

1) Grzegorz Sztymelski

2) Liliana Kowalska

3) Jolanta Romańska

4) Bogdan Zembrzuski

 

Z uwagi na stan epidemii odstąpiono od organizowania oficjalnej uroczystości wraz z wręczeniem pamiątkowych dyplomów.

 

M. Jabłońska


 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Real
Real
3 miesięcy temu

widać że tylko derektory pracowały