Gostkowo i Leszno wygrywają Sołtysiadę 2019! [FOTO]

Turniej sołectw w gminie Przasnysz to już tradycja. Tegoroczna impreza odbyła się 7 lipca w Gostkowie. Konferansjerem była Katarzyna Załęska. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała Wójt Gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska.

Organizatorem imprezy była Wójt Gminy Przasnysz oraz Gminna Biblioteka Publiczna im. J. Narzymskiego w Bogatem, przy współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich w Gostkowie oraz OSP Gostkowo.

W sołtysiadzie wzięli udział przedstawiciele 8 sołectw: Bogate, Cierpigórz, Dobrzankowo, Gostkowo, Leszno , Mchowo, Obrąb, Wielodróż.

Jury w składzie: Elżbieta Urban, Halina Sokołowska i Dariusz Krawczyk, oceniało występy artystyczne, promocje sołectwa, potrawy tradycyjne oraz konkurencje zręcznościowe. Uczestnicy turnieju musieli też wykazać się wiedzą na temat gminy. Rywalizacja toczyła się do samego końca i była bardzo wyrównana. Ponieważ był to jednak turniej należało wyłonić zwycięzcę. Podczas oczekiwania na wyniki swoim śpiewem czas umilał Klub Seniora z Bogatego. Ostatecznie jury konkursowe przyznało ex aequo pierwsze miejsce sołectwom Gostkowo i Leszno. Wszystkie sołectwa uczestniczące w turnieju otrzymały jednakowe nagrody, jednak tylko zwycięzcy objęli w posiadanie przechodni puchar. Gospodarze imprezy otrzymali dodatkowo nagrodę rzeczową ufundowaną przez Powiat Przasnyski, którą wręczył Przewodniczący Rady Powiatu Paweł Szczepkowski. Po ogłoszeniu wyników przyszedł czas na wspólną zabawę, którą uświetnił występ Dominiki Śmigielskiej oraz koncert zespołu Domino.

Źródło UG Przasnysz

Skomentuj artykuł

avatar