GOPS stawia na wolontariuszy

W drugiej połowie listopada w Przasnyszu odbyło się inauguracyjne spotkanie wolontariackie zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu. Jego celem było zainteresowanie chętnych udziałem w projekcie wolontariatu na terenie gminy.

Spotkanie to zostało przygotowane wespół ze Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu w Warszawy. W ten sposób GOPS chciał profesjonalnie podejść do kwestii wolontariatu i zachęcić jak największą grupę osób do uczestnictwa w tak szlachetnych zajęciach. Pracownicy GOPS mają nadzieję, że dzięki temu uda się rozbudować istniejącą już grupę wolontariacką o nazwie „Pomocna Dłoń”.

Spotkanie, które zorganizowano 19 listopada, jest częścią bardziej rozbudowanego projektu realizowanego przez wspomniane już Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu. Tego dnia przy jednym stole zasiedli przedstawiciele GOPS, grup nieformalnych działających w gminie, organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych – w tym wójt gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska. Wszyscy uczestnicy mieli wypracować podstawy, na których ma rozwijać się wolontariat w gminie. Ustalenia z tej konferencji posłużą do przygotowania konkretnych rozwiązań wspierających tworzenie wolontariatu w podprzasnyskich miejscowościach.Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...