Gmina Przasnysz zaprasza na dożynki gminno-miejsko-powiatowe

Już w niedzielę, 8 września, po raz kolejny odbędą się tradycyjne Dożynki, których gospodarzami będą wójt Grażyna Wróblewska, burmistrz Przasnysza Waldemar Trochimiuk i starosta przasnyski Zenon Szczepankowski. Tym razem uroczystości dożynkowe odbędą się w Świętym Miejscu.

Wybór miejsca tegorocznego święta plonów nie jest przypadkowy, gdyż tu Gmina Przasnysz zrealizowała właśnie jedną ze swoich licznych inwestycji związanych z finansowaniem unijnym. Dożynki więc staną się dobrą okazją do zaprezentowania szerokiemu gronu mieszkańców efektów zarządzania przez gminę środkami pochodzącymi z UE. W Świętym Miejscu i Krępie Starej zakończono już realizację zadania finansowanego z programu „Odnowa i rozwój wsi” stanowiącego fragment PROW.

Początek uroczystości zaplanowany został na godzinę 11.00. Do tej godziny wszystkie wieńce dożynkowe zgłoszone na Dożynki muszą zostać przewiezione na parking w pobliżu kościoła w Świętym Miejscu. Uroczysta msza święta dziękczynna odbędzie się w samo południe, po czym władze powiatowe, gminne i miejskie uhonorują wybrane grupy mieszkańców (m.in. rolników i uczniów).

Zabawa dożynkowa ma trwać aż do godziny 22.00. Szczegółowy program można znaleźć na plakacie prezentowanym poniżej.


plakat_2013


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments