Gmina Przasnysz wspiera program „Polska Smakuje”.

Gmina Przasnysz została zaproszona przez Jana Krzysztofa Ardanowskiego, ministra rolnictwa do udziału w promocji produktów polskich.

 

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski skierował zaproszenie do gminy Przasnysz, by uczestniczyła w promocji produktów polskich.

– Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa prowadzi kampanię informacyjną „Kupuj świadomie – produkt polski”, której celem jest  zwiększenie wiedzy polaków na temat znaczenia świadomych decyzji zakupowych, szczególnie w tak trudnym czasie, jak pandemia wirusa SARS-CoV-2.  Już teraz wiadomo, że odciśnie ogromne piętno na sytuacji ekonomicznej i gospodarczej w naszym kraju i na świecie – wspomina minister.

Na potrzeby kampanii został stworzony specjalny serwis oraz aplikacja na telefon.

– Na potrzeby promocji stworzony został serwis „Polska Smakuje” – strona internetowa i aplikacja mobilna ułatwiające kontakt konsumentom z producentami i rolnikami wytwarzającymi żywność. Serwis Polska Smakuje skupia wystawców, którzy oferują produkty żywnościowe wysokiej jakości, wytwarzane zgodnie ze specyficznymi, często tradycyjnymi metodami produkcji, na bazie rodzimych surowców, wyróżniające się cechami jakościowymi i zdrowotnymi oraz walorami smakowymi – informuje gmina.

Promocja i propagowanie produktu polskiego odbywa pod hasłem Polska Smakuje.

– Oferta produktowa rynku żywnościowego określana jest przez zmieniające się preferencje konsumentów. Zmiana pokoleniowa, zdrowy styl życia, wzrost zasobności Polaków, rosnąca świadomość zakupowa konsumentów, postępująca cyfryzacja i informatyzacja społeczeństwa, a także kolejne zmiany legislacyjne idące w kierunku poprawy jakości produkowanej żywności, wpływają na konieczność podjęcia działań ukierunkowanych na wzrost sprzedaży krajowych produktów rolno–spożywczych w Polsce. Dlatego niezbędna jest zmiana podejścia do promocji żywności poprzez dostosowanie się do obowiązujących standardów i trendów rynkowych – dodają organizatorzy akcji.

w.b.


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments