Gmina Przasnysz: Warsztaty kulinarne w Lesznie

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Lesznie oraz Bankiem Żywności w Ciechanowie przygotowało dla mieszkańców Leszna i okolic miłą niespodziankę. Pod koniec lutego udało się zorganizować warsztaty kulinarne dla reprezentantów całej gminy.

Cykl zajęć kulinarnych przeprowadzono 22 lutego w świetlicy wiejskiej działającej przy OSP Leszno. W warsztatach wzięło udział 13 kobiet z terenu gminy.

Panie, które zdecydowały się na przyjazd do Leszna, nie mogły narzekać na brak kulinarnych wyzwań. W trakcie kilkugodzinnego spotkania udało się przyrządzić takie smakołyki, jak sałatka z jarmużu, zapiekanka z makaronu z warzywami, kotlety z kaszy, zupa serowa czy ciasto marchewkowe. Oczywiście też uczestnicy zajęć mogli osobiście sprawdzić, jak wypadły efekty ich pracy.

Warsztaty zostały przygotowane przez reprezentantki Banku Żywności z Ciechanowa – organizacji, która od wielu już lat zajmuje się dystrybucją żywności na naszym terenie, ale także prowadzi kampanie społeczne mające uświadomić Polakom, jak nie należy marnować produktów żywnościowych.

Kolejna edycja warsztatów przewidywana jest na koniec marca.

 


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments