Gmina Przasnysz: Umowa na nową drogę podpisana!

12 maja władze Gminy Przasnysz podpisały z Wojewodą Mazowieckim umowę o dofinansowanie zadania związanego z przebudową dróg na terenie naszego samorządu. To kolejna inwestycja sfinansowana z programu nazywanego popularnie „schetynówkami”

Gmina Przasnysz otrzymała dofinansowanie na zadanie pn. „Promowanie niskiej emisji w ruchu drogowym oraz wspieranie mobilności mieszkańców w celu zwiększenia dostępności do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w Sierakowie poprzez przebudowę dróg w Gminie Przasnysz”. Przedsięwzięcie zrealizowane zostanie do końca 2016 roku w ramach programu wieloletniego pn. „Program Rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019”.

Dzięki temu przebudowana zostanie droga łącząca Leszno z Cierpigorzem o długości ponad 2,4 km. Dodatkowo pojawi się tu nowa zatoka autobusowa, chodnik o długości 60 m, zjazdy wraz z przepustami oraz oznakowanie pionowe i poziome.

Wartość przedsięwzięcia wyniesie blisko 1,4 mln zł, z czego 659 417,00 zł będzie pochodzić ze środków budżetu państwa, 377 000,00 zł przekaże partner projektu – Powiat Przasnyski, natomiast 2 000,00 zł wyłożą partnerzy prywatni.

Przebudowana droga usprawni codzienną komunikację oraz ułatwi mieszkańcom prowadzenie działalności gospodarczej, w tym rolniczej.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments