Gmina Przasnysz: Święto patrona i… rodzin w Bogatem

Zespół Szkół w Bogatem jak co roku w maju obchodzi święto patrona – Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z tej okazji swoje święto miała zarówno szkoła, jak i uczniowie oraz rodzice skupieni wokół tej placówki.

W ostatnich dniach maja w ZS odbył się apel poświęcony samemu Marszałkowi. Uczniowie Krystian Kościug i Ewa Gach zaprezentowali zebranym życie Józefa Piłsudskiego – począwszy od lat dziecięcych, a skończywszy na historii jego pogrzebu. Przypomnieli jego zasługi dla odzyskania niepodległości, czyny i myśli Pierwszego Marszałka Polski.

Następnie dyrektor szkoły Piotr Sekuna wręczył nagrody laureatom szkolnego konkursu historycznego o Józefie Piłsudskim, konkursu plastycznego „Józef Piłsudski – patron naszej szkoły” oraz konkursu z języka angielskiego.

Później na scenę w rytm skocznej melodii wkroczyły baśniowe postacie. Pod kierunkiem pań: Edyty Wilga i Teresy Pszczółkowskiej rodzice naszych uczniów, wraz z samymi uczniami i rewelacyjną panią Martą Ruszczyńską, odegrali znaną wszystkim bajkę „Królewna Śnieżka”. Zachwyt i śmiech malował się na twarzach widzów. Był to prezent – niespodzianka od rodziców dla dzieci z okazji zbliżającego się ich Święta.

Kolejną niesamowitą niespodzianką, która czekała na uczniów na placu przed szkołą było – królestwo zabawy: zjeżdżalnie, trampoliny, bańki mydlane, malowanie twarzy, rzutki i niezliczona liczba konkursów. Do atrakcji należy dodać lody, napoje, kiełbaski z grilla. Organizacja tak niesamowitego święta dla dzieci nie byłaby możliwa, gdyby nie ogromne zaangażowanie ze strony rodziców, którym należą się ogromne podziękowania!

Sprawdź również

III OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI IM. ALFREDA BORKOWSKIEGO „OPOWIEŚCI Z RODZINNYCH STRON”

Zapraszamy do udziału w III Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Alfreda Borkowskiego, organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół …