Gmina Przasnysz: Świąteczna inauguracja projektu integracyjnego- zdjęcia

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz rozpoczęło właśnie realizację projektu, który jest współfinansowany z budżetu gminnego. Zadanie pn. „Integracja mieszkańców Gminy Przasnysz poprzez cykl imprez rekreacyjno-kulturalnych” rozpoczęło się od uroczystości przygotowanej w miejscowości Kijewice.

Właśnie tutaj Stowarzyszenie przygotowało święcenie pól dla mieszkańców trzech wsi należących do gminy – Kijewic, Mirowa i Trzcianki. Uroczystość udało się zrealizować dzięki współpracy z radnym powiatowym Piotrem Marchlińskim, radnym Gminy Przasnysz Marianem Boberem oraz sołtysem wsi Kijewice Zenonem Osowskim.

W uroczystości zaplanowanej na 28 czerwca wzięło udział wielu mieszkańców gminy, zwłaszcza osób z trzech wspomnianych miejscowości. Choć trzeba przyznać, że gości pojawiło się znacznie więcej. Najważniejszymi postaciami obecnymi na uroczystościach byli Wójt Gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska oraz Starosta Przasnyski Zenon Szczepankowski.

Opisywane wydarzenie zaczęło się od uroczystego objazdu i poświęcenia pól, tak jak to się działo przez całe dekady. Aby wszystko wyglądało bardziej dostojnie, zaproszeni goście objeżdżali pola bryczkami zaprzężonymi w parę koni.

Następnie została odprawiona msza święta w intencji tegorocznych zbiorów i samych rolników. Bezpośrednio po niej ksiądz proboszcz poświęcił świetlicę wiejską w Kijewicach, którą udało się zmodernizować dzięki zaangażowaniu gminy. Oficjalnie wstęgę przecinali włodarze, na czele z wójt Grażyną Wróblewską i starostą Zenonem Szczepankowskim. Na uczestników spotkania czekał także poczęstunek, oraz konkursy i zabawy.

Uroczystość była doskonałą okazją do zacieśnienia więzów między członkami lokalnej społeczności. I trzeba przyznać, że mieszkańcy Kijewic zdążyli się zintegrować, zanim jeszcze nadciągnęła wielka nawałnica – ta sama, która zniweczyła organizację Dni Przasnysza.

Święcenie pól jest częścią całego projektu finansowanego przez Gminę Przasnysz w ramach dofinansowania zadań publicznych organizacji pozarządowych. Wartość dofinansowania projektu wyniosła 10 tysięcy złotych.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments