Gmina Przasnysz: Rozwijamy najmłodsze talenty

Od początku września trwa kolejna edycja projektu „Indywidualizacja nauczania w gminie Przasnysz”, w znacznej mierze finansowanego z funduszy unijnych. W październiku udało się podpisać już wszystkie umowy z osobami prowadzącymi dodatkowe zajęcia w szkołach, natomiast pod koniec listopada udało się dostarczyć do wszystkich placówek odpowiedni sprzęt dydaktyczny.

W ostatnim tygodniu listopada szkoły mogły więc już w pełnym wymiarze korzystać z dobrodziejstw programu finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wartość całego projektu, który potrwa do czerwca 2014 roku, jest wyliczona na niemal 150 tysięcy złotych. Z tej sumy aż 108 tysięcy złotych udało się pozyskać na kupno niezbędnych materiałów i pomocy naukowych. Pozostałe środki zostaną przeznaczone na sfinansowanie zajęć dydaktycznych do czerwca przyszłego roku.

Projektem objęto łącznie 135 uczniów z klas I-III szkół podstawowych. Dzieci będą uczyć się m.in. na zajęciach pozwalających im zniwelować trudności w czytaniu i pisaniu, korzystać z zajęć logopedycznych, dodatkowych zajęć matematycznych, gimnastyki korekcyjnej, a także lekcji rozwijających zainteresowania naukami matematyczno-przyrodniczymi.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z pierwszych zajęć, które zorganizowano w szkołach w Mchowie i w Bogatem.guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments