Gmina Przasnysz: Praca jak za dawnych lat…

W środę 7 września tuż po rozpoczęciu roku szkolnego dzieci i rodzice z punktu przedszkolnego w Bogatem integrowali się na wspólnym wyjeździe w pobliskiej Lisiogórze. A integracja była to niezwykła, połączona była bowiem z tradycyjnymi wykopkami – czyli pracą, która niegdyś łączyła całe szkoły w czynie społecznym.

Swoje pole do wykopania ziemniaków przez maluchy udostępnili państwo Majkowscy z Lisiogóry. Sama praca przy wykopkach – mimo gorąca – przyniosła dzieciom ogromną frajdę. Chyba nawet większą niż pozostałe zaplanowane atrakcje: wspólne gry i zabawy, ognisko, pieczone ziemniaki i kiełbaska.

Kilkugodzinny pobyt bardzo ułatwił integrację – tak podopiecznym punktu przedszkolnego, jak i ich rodzicom. W planach są już kolejne spotkania, dzięki którym pierwsze kroki w nowym otoczeniu szkolnym  będą łatwiejsze i  mniej stresujące zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców.

Organizatorzy gorąco dziękują państwu Majkowskim za zaproszenie oraz przygotowanie ogniska i poczęstunku dla najmłodszych.


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments