Gmina Przasnysz: Podsumowanie warsztatów artystycznych

Ponad sto osób uczestniczyło w podsumowaniu projektu pn. „Warsztaty artystyczne w gminie Przasnysz”, który realizowany był od września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bogatem. Uroczystość, która odbyła się 14 grudnia, zgromadziła przedstawicieli praktycznie całej gminy.

Warsztaty artystyczne były pomysłem pracowników biblioteki, którzy pozyskali niemal 13 tysięcy złotych z tzw. małych projektów w ramach środków dostępnych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Projekt napisany do LGD Ciuchcia Krasińskich został rozpatrzony pozytywnie, dzięki czemu mieszkańcy gminy przez kilka miesięcy mogli korzystać z dodatkowej oferty kulturalnej. W trakcie trwania tegoż projektu udało się przygotować i przeprowadzić m.in. zajęcia teatralne, warsztaty wokalne, muzyczne, taneczne i zajęcia rękodzielnicze.

Spotkanie podsumowujące, zaplanowane na niedzielę, 14 grudnia, miało być zaprezentowaniem efektów kilkumiesięcznych zajęć edukacyjnych. W gronie osób zaproszonych na podsumowanie znaleźli się m.in. wójt Grażyna Wróblewska, skarbnik Danuta Osowska, radny powiatowy Piotr Marchliński, radni gminni z przewodniczącym Andrzejem Sekuną, ksiądz kanonik Wiesław Wiśniewski,  kierownik GOPS-u Pani Elżbieta Urban, dyrektorzy szkół Pani Beata Zawistowska i Pani Halina Sokołowska. Nie zabrakło również przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich z Leszna, Mchowa, Dobrzankowa, instruktorów warsztatów  i oczywiście samych uczestników zajęć.

W czasie spotkania można było zobaczyć efekty kilkumiesięczne pracy artystycznej. W programie znalazł się i spektakl pt. „Opowieść wigilijna” w reżyserii Arkadiusza Smoleńskiego, odegrany przez grupę seniorów, i występ utalentowanych muzycznie dziewcząt: Ewy Gach (alt) oraz Marty Sobierajskiej (klarnet), kształconych pod okiem Edwarda Myśliwczyka, i pokazy choreograficzne uczestniczek warsztatów tanecznych opracowane pod kierunkiem Małgorzaty Bandurskiej. Specjalnie z tej okazji zaśpiewali także członkowie Klubu Seniora, których przygotowywał Zbigniew Olszak. Każda też prezentacja kończyła się gromkimi brawami – kierowanymi tak w stronę samych wykonawców, jak i ich artystycznych opiekunów.

Na zakończenie spotkania uczestnikom projektu oraz instruktorom zostały wręczone podziękowania. Wszyscy zaś zgromadzeni mogli wysłuchać koncertu kolęd zaproszonego zespołu ludowego z Rząśnika.

 „Warsztaty artystyczne w gminie Przasnysz” to projekt, który został dofinansowany w ramach małych projektów z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, Działanie 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”. Na realizację projektu Biblioteka otrzymała dofinansowanie w wysokości dokładnie 12.832,00 zł.


Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...