Gmina Przasnysz podjęła błyskawiczne kroki. Rów został uprzątnięty.

Wczoraj na wniosek czytelnika interweniowaliśmy w sprawie przydrożnego rowu w gminie Przasnysz, który regularnie traktowany jest jak śmietnik. Lądują tam odpady plastikowe, butelki po wódce, pampersy, umywalka, a nawet kineskopowy telewizor. Ostatnio w rowie przy drodze Dobrzankowo – Leszno wyrzucono zwitek rolniczej folii. Dziś z radością informujemy, że śmieci zostały zabrane.

 

Po naszym zgłoszeniu wójt gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska podjęła w tej sprawie błyskawiczne kroki. Pracownicy gminnego urzędu pojechali na miejsce i zebrali z rowu cały bagażnik rolniczej folii.

Jej wyrzucenie jest tym bardziej niezrozumiałe, że folia rolnicza jest odbierana bezpłatnie. Gmina pozyskała bowiem dofinansowanie na przedsięwzięcie pod nazwą „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej z terenu gminy Przasnysz”. Wystarczy zgłosić takie odpady do urzędu gminy, a zostaną bezpłatnie odebrane z terenu gospodarstwa.

Warto wziąć pod uwagę, że zaśmiecając naszą okolicę, możemy ponieść odpowiedzialność wynikającą z przepisów kodeksu wykroczeń: Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.

O zaśmieceniu rowu informowaliśmy tu:

Nasza interwencja. Kto zaśmieca przydrożne rowy?

M. Jabłońska


 

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Baofeng
Baofeng
9 miesięcy temu

Do mondeo śmieci wrzucać???

Tomek
Tomek
9 miesięcy temu

A co z innymi rowami przydrożnymi, np. droga przy „różowych słupach” ?

Obserwator
Obserwator
9 miesięcy temu

Rów przy drodze powiatowej Chrostkowo Wielkie Radomka jest systematycznie zaśmiecamy leżą na nim plastykowe butelki, puszki i butelki ,zasmieca m8ejscowa patologia finansowana przez UG proszę o interpretację