Gmina Przasnysz odkupiła od miasta część budynku przy ul. Św. Stanisława Kostki 5.

To jest prawdziwy przełom w funkcjonowaniu Urzędu Gminy Przasnysz. W ostatnim dniu października Wójt Grażyna Wróblewska – jako reprezentant całego samorządu – zawarła umowę zakupu części nieruchomości przy ul. św. Stanisława Kostki 5. To pozwoli na znaczne zwiększenie możliwości w obsłudze klientów gminy i zwiększy ich komfort.

Gmina Przasnysz zakupiła od Miasta Przasnysz 20% udziałów w nieruchomości zabudowanej budynkami biurowymi przy ul. św. St. Kostki 5. Stało się to za akceptacją Starostwa Powiatowego, które jest współwłaścicielem tej nieruchomości w 67%, jak również jest administratorem budynku i placów. Kwota zakupu wyniosła 1.531.000,00 zł i pochodziła z wygospodarowanych środków własnych.

W samym budynku obecnie mieści się siedziba Urzędu Gminy Przasnysz, Starostwa Powiatowego w Przasnyszu i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Do tej pory Gmina Przasnysz dysponowała jedynie 13% udziałów, co pozwalało na zajmowanie tylko 12 pokoi w budynku przy ul. św. St. Kostki 5. Stanowiło to zdecydowanie za małą powierzchnię do normalnego funkcjonowania urzędu. Z kolei Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej był zmuszony do wynajmowania dodatkowo pomieszczenia w budynku parafii św. Wojciecha. To powodowało komplikacje w administrowaniu samą gminą.

Po licznych konsultacjach z radnymi i mieszkańcami ustalono, że mieszkańcy nie są zainteresowani przeniesieniem siedziby Urzędu do żadnej z miejscowości gminnych, w których gmina dysponuje pustymi budynkami poszkolnymi. Gmina Przasnysz okala miasto powiatowe Przasnysz i to miasto jest jej centrum. Tu koncentrują się wszelkie instytucje publiczne (banki, Starostwo, ZUS, KRUS, ARiMR, ODR, szpital, Urząd Skarbowy, sąd, prokuratura, straż, policja, kościoły itd.) Tu zaspokajane są interesy publiczne i społeczne mieszkańców gminy Przasnysz. Dlatego decyzja o nabyciu udziałów w zajmowanej już nieruchomości miała na celu polepszenie pracy urzędu, dostępność urzędu i dobro mieszkańców gminy. Dodatkowe 20% udziałów przełoży się na dysponowanie 18 pokojami w dotychczasowym budynku.

Po zakupie Gmina Przasnysz dysponuje 33% udziałów w nieruchomości zabudowanej, co pozwoli jej normalnie funkcjonować i przełoży się na komfort pracy i obsługi mieszkańców.

Wydanie nieruchomości przez miasto Przasnysz nastąpi 1 marca 2019 roku.


 

Źródło UG Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments