Gmina Przasnysz: Moda na zdrowie

Pod takim właśnie hasłem 3 października odbył się piknik w Szkole Podstawowej w Obrębie. Celem wspólnego spotkania całej społeczności szkolnej było promowanie zdrowego stylu życia. Spotkaniu towarzyszyły różne atrakcje.

 

Uczniowie mieli możliwość obejrzenia dwu przedstawień: „Rzepka” i „ O Martynce słów kilka” w wykonaniu rodziców. Obie scenki w dowcipny sposób ukazały wady biernego stylu życia i zalety aktywności oraz zdrowej diety. Dorośli swoją improwizacją wiersza rozśmieszyli wszystkich zebranych i otrzymali gromkie brawa.

 

Uczniowie brali udział w zabawach sportowych oraz w zabawie kulinarnej. Każdy mógł przyrządzić sobie smaczną, kolorową i oryginalną kanapkę i zjeść ją ze smakiem. Gry i zabawy sportowe zachęcały wszystkich do aktywności ruchowej.

 

Dodatkową atrakcją stał się pokaz wyrobu papieru czerpanego oraz warsztaty, podczas których uczniowie sami wytwarzali papier. Dzieciaki na bazie tego materiału wykonały kolorowe warzywno- owocowe obrazki.

 

Całość imprezy dopełnił suty posiłek przygotowany z warzyw i owoców. Nie zabrakło pieczonych jabłek i ziemniaków, szaszłyków warzywnych, sałatek i surówek owocowych.

 

Zabawa była wyśmienita. Co ważne też, piknik nie mógłby się odbyć bez zaangażowania rodziców, którzy we współpracy z nauczycielami opracowali, przygotowywali i pomogli przeprowadzić całe spotkanie. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments